$
בארץ

המינוי של לנדאו לא עובר בשקט: דירקטוריון רפאל יוצא נגד ליברמן

שר הביטחון מעוניין למנות את הבכיר לשעבר בישראל ביתנו לתפקיד, אך חברי הדירקטוריון מעוניינים בהמשך כהונתו של יצחק גת ומציינים את ניסיונו ותרומתו לרפאל

עמרי מילמן 21:0412.07.16

חברי דירקטוריון רפאל מתנגדים להחלטתו של שר הביטחון אביגדור ליברמן למנות את חבר מפלגתו, השר לשעבר עוזי לנדאו, לתפקיד היו"ר, וזאת במקום להאריך את כהונתו של היו"ר המכהן תא"ל (במיל') יצחק גת. יש לציין כי אם אכן ימונה לנדאו לתפקיד, יהיה מדובר בבכיר לשעבר נוסף ממפלגת ישראל ביתנו המתמנה ליו"ר בתעשיות הביטחוניות - אחרי יאיר שמיר בתעשייה האווירית, ויצחק אהרונוביץ' - בתעש. על הכוונה למנות את לנדאו נודע אתמול (ב').

 

 

 

במכתב כותבים חברי הדירקטוריון כי "בראיית היעדים והאתגרים הניצבים בפני החברה ומתוקף אחריותנו להצלחתה, אנו פונים אליך בבקשה לשקול שנית את ההחלטה שלא להאריך את כהונתו של יו"ר רפאל. לנגד עינינו עומדות טובת רפאל וביטחון המדינה".

 

 

יצחק גת יצחק גת

 

במכתב ציינו חברי הדירקטוריון כי "בשלוש השנים בהן הוא (יצחק גת, ע"מ) מכהן כיו"ר, הוא השכיל להצעיד את החברה אל עבר הישגים משמעותיים בתחומים רבים ומגוונים והייתה לו תרומה משמעותית להישגיה של רפאל, שהוכיחה כי גם חברה ממשלתית יכולה להיות רווחית, צומחת, מחלקת דיבידנדים לבעלים ומתמודדת היטב עם חברות מתחרות בארץ ובעולם, וזאת, מבלי לפגוע בייעוד המרכזי שלה - להוות נדבך מרכזי בביטחון המדינה".

 

חברי הדירקטוריון הוסיפו כי "בנוסף להישגיו של גת אנו מוצאים בעת הזו חשיבות ונחיצות מהותית בניסיונו והיכרותו המעמיקה של גת עם רפאל עקב העובדה שלפני מספר חודשים נכנס לתפקיד מנכ"ל חדש לחברה (יואב הר אבן, ע"מ). כל זאת הביאו אותנו לבחור בו כיו"ר החברה גם לשלוש השנים הבאות".

 

 

 

יש לציין כי מינוי היו"ר טעון אישור של הדירקטוריון ושל רשות החברות שנדרשת לבחון את המינוי - מכשול שכעת יידרש ליברמן לעבור כדי לממש את החלטתו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x