$
בארץ

מהומה בכנסת כשחנין זועבי האשימה את צה"ל ברצח במרמרה

נאומה של ח"כ חנין זועבי מהרשימה המשותפת שאמרה כי "ההסכם עם טורקיה הוא הודאה ברצח" הצית אש במליאה. חברי הכנסת מיקי לוי מיש עתיד ומיקי רוזנטל מהמחנה הציוני הוצאו מהמליאה. ח"כ לוי כינה את זועבי: "טינופת"

מורן אזולאי, ynet 16:3529.06.16

מהומה גדולה על סף תגרה פרצה אחר הצהריים (יום ד') במליאת הכנסת לאחר שח"כ חנין זועבי מהרשימה המשותפת אמרה בהתייחסה להסכם הפיוס עם טורקיה כי "מי שרצח הוא זה שצריך להתנצל. אתם צריכים להתנצל". חברי הכנסת מיקי לוי מיש עתיד, מיקי רוזנטל מהמחנה הציוני וזהבה גלאון ממרצ הוצאו

מהמליאה. ח"כ לוי הטיח בח"כ זועבי: "טינופת".

 

המהומה התגברה לאחר שזועבי סיימה לנאום. היא ביקשה לעלות לדוכן כדי להתנצל אלא שאז חזרה שוב על אותם דברים. זועבי אמרה מעל הדוכן: "כל עוד יש מצור אני אתנגד מול המצור וצריך לארגן עוד משטים". ח"כ אורן חזן (הליכוד) התעמת איתה: "חברים שלך רוצחים, את שותפה לטרור. את חצופה, נגמר הזמן. לא ישתמשו בדוכן הזה כדי לדבר נגד חיילי צה"ל". זועבי הגיבה: "רצחתם! רצחתם! תשתקו". ח"כ עליזה לביא (יש עתיד) דרשה מזועבי להפסיק ובתגובה לכך אמרה לה זועבי: "בואי תרביצי לי עליזה, בואי תרביצי לי".

 

בשלב זה הגיע ח"כ מיקי לוי פיזית לדוכן וניסה להפסיק את הנאום של זועבי. חלק מחברי הכנסת צעקו לעברה: "שקרנית, טינופת, מקומך בעזה".

 

ח"כ חזן צעק לעברה של זועבי: "תומכת טרור, מעודדת טרור, יש לך דם על הידיים". יו"ר הישיבה, ח"כ חמד עאמר (ישראל ביתנו) דרש מח"כ זועבי לחזור בה מדבריה: "אם את לא מתנצלת אני מוריד אותך". זועבי המשיכה בשלה: "מי שרצח הוא זה שצריך להתנצל. נרצחו תשעה פעילים, אתם צריכים להתנצל ולסיים את המצור על עזה".

 

ח"כ לוי זעק לעבר זועבי: "חלאת אדם!". היו"ר עאמר דרש מסדרניות הכנסת להוציא את זועבי מהמליאה ובשל סירובה נאלצו הסדרניות להשתמש בכוח. "להוציא את חברת הכנסת זועבי החוצה! להוציא אותה החוצה!", קרא היו"ר עאמר. ח"כ לוי התקרב כמה מטרים מזועבי וצעק לעברה: "חלאה החוצה! חלאת אדם!".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x