בארץ

נחשף בכלכליסט

נובל אנרג'י במו"מ למכירת 3%-4% ממאגר תמר להראל

ענקית האנרגיה האמריקאית מחויבת לדלל את חלקה בתמר מ-36% ל-25%, בהתאם למתווה הגז; לפי הערכות, העסקה תבוצע תמורת 400 מיליון דולר

ליאור גוטמן 23:0625.06.16

חברת נובל אנרג'י, שמחזיקה בכ-36% במאגר תמר, מנהלת מו"מ למכירת 3%-4% מאחזקותיה להראל. על פי ההערכות במשק האנרגיה, המכירה, אם תושלם, תבוצע תמורת כ-400 מיליון דולר. המגעים מול הראל נחשפו לפני כחודשיים וחצי ב"כלכליסט" וזאת לאחר שהשלוחה המקומית של בנק ברקליס מונתה לטפל בנושא.

 

נובל מחויבת לדלל את חלקה בתמר מ-36% ל-25%, בהתאם למתווה הגז שאושר בממשלה ובכנסת. על אף שהדילול יכול להתבצע עד 2022, נובל תשתמש בתמורה שתגיע כדי לממן את חלקה בפיתוח מאגר לווייתן. נובל מחזיקה שם בכ-40% כאשר כלל עלות הפיתוח הראשונית של לוויתן נעה בין 5 ל-6 מיליארד דולר.

 

יצוין שהמהלך לרכישת האחוזים שם, אם יושלם, חייב לעבור שורה של אישורים רגולטוריים החל במשרד התשתיות וכלה בממונה על ההגבלים העסקיים וחברי ועדת הריכוזיות.

  

עומרי בללי, מוביל מאבק הגז בארגון מגמה ירוקה, מסר בתגובה: "הראל מסכנת באופן מכוון את כספי החוסכים לפנסיה. לא ייתכן שכספי ציבור יושקעו בניגוד מוחלט לאינטרס שלו. לא ייתכן שלאחר מאבק ממושך בו יצאו אלפי אנשים לרחובות בקריאה להטיל סנקציות על מונופול הגז, תכניס הראל את הציבור לשותפות בו. הראל שמה בכך ציבור החוסכים בניגוד אינטרסים: הפנסיות ישולמו כעת מכיסו דרך חשבונות החשמל המופקעים בגלל מחיר הגז".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x