$
משפט

בעקבות החקירה נגד עדי צים: המשטרה הקפיאה חשבונות בנק של אס.אר אקורד

צים חשוד שעשה שימוש בחשבונות אס.אר אקורד, הפועלת בתחום ניכיון הצ'קים, כדי לסייע לחברות כח אדם קטנות להלבין עשרות מיליוני שקלים שהוצאו במרמה מביטוח לאומי ומרשות המסים; החברה דיווח לבורסה כי עובד נוסף שאינו נושא משרה נעצר במסגרת החקירה

תומר גנון וזוהר שחר לוי 12:5621.06.16

המשטרה ורשות המסים הקפיאו את הפעילות בחלק מחשבונות הבנק של חברת האשראי החוץ בנקאי אס.אר אקורד, וזאת בעקבות החקירה שמתנהלת נגד בעל השליטה עדי צים בחשד לביצוע עבירות הלבנת הון, מס ומרמה. כך דיווחה היום (ב') החברה לבורסה, שהוסיפה כי עובד נוסף בחברה שאינו נושא משרה נעצר במסגרת החקירה. אחרי שצנחה אתמול בלמעלה מ-40%, המניה עלתה מאז שעות הבוקר ב-6%.  

 

 

 

צים חשוד שעשה שימוש בחשבונות אס.אר אקורד, הפועלת בתחום ניכיון הצ'קים, כדי לסייע לשורה של חברות כח אדם קטנות (מוקד אריק, יהלום, בטר קלין, א.מ לימה ול.ש) להלבין כספים בהיקף של עשרות מיליוני שקלים שהוצאו במרמה מביטוח לאומי ומרשות המסים. מעצרו של צים הוארך אתמול בערב עד יום ראשון לבקשת צוות החקירה – היחידה למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל"כ) שבמשטרה וחוקרי מע"מ ומס הכנסה ברשות המסים. "יש 106 פעולות חקירה שמחייבות שהחשוד יישאר במעצר", אמר אתמול בדיון חוקר מע"מ מוטי טולדו.

 

שופט בית משפט השלום בראשל"צ רפי ארניה כתב בהחלטתו אתמול להורות על המשך המעצר כי "החשדות הן שהחברות של החשוד (צים, ת.ג וז.ש.ל) שימשו מצע לביצוע עבירות על ידי צדדים שלישיים, כאשר החשוד ידע והיה מודע לכך. מהחומר שבפני עולה כי יש בסיס לחשדות נגד החשוד. אין מדובר בהפרחה סתם לחלל האוויר. מהחומר עולה לכאורה כי קיימת מעורבת של החשוד ועומקה והיקפה צריכים להתברר".

 

"נכון למועד הדיווח", דיווחה החברה היום למשקיעים, "ישנן מספר מגבלות על פעילות החברה בחלק מחשבונות הבנק של החברה. יו"ר הדירקטוריון, יאיר פודים, ומנכ"ל החברה, יהודה ניר, פועלים כדי להחזיר את הפעילות בכלל חשבונות החברה להמשך פעילותה העסקית של החברה".

 

עדי צים, על רקע בית משפט השלום בראשון לציון עדי צים, על רקע בית משפט השלום בראשון לציון צילום: תומי הרפז, גוגל מפות

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x