שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

הממשלה מגלה שיקר מדי להקים בית ספר לרפואה בפאתי צפת

שש שנים לאחר שהממשלה החליטה להקים את הקמפוס ברמת רזים, היא נזכרה שסלילת כביש גישה מייקרת את הפרויקט בחצי מיליארד שקל, ושעדיף להקימו במתחם בי"ח זיו

ספי קרופסקי 08:1013.06.16

אחרי שנים של תכנון בניית בית ספר לרפואה בצפת, ברמת רזים שבפאתי העיר, ולאחר שהתב"ע של העיר כבר עודכנה בהתאם להחלטת ממשלה מ־2010, צפויה היום הממשלה להחליט, בישיבתה השבועית, על ביטול התוכנית ועל קביעת מקום מושבו של הקמפוס במתחם בית החולים זיו שבעיר, כלומר על הרחבת מתחם הקמפוס הזמני.

 

הסיבה לשינוי בתוכנית: במהלך ההכנות לבנייה התברר כי העלויות התקציביות להקמת מתחם הקבע מדרום לעיר יהיו גבוהות במיוחד ויחצו את רף מיליארד השקל. זאת בעיקר בשל הצורך בבניית כביש גישה חדש למתחם, שעלותו עומדת על כחצי מיליארד שקל.

 

הממשלה צפויה להחליט היום על פינוי של כ־20 דונם במתחם בית החולים זיו שבו שוכנים מבנים מיושנים שאינם בשימוש. במתחם זה תבנה אוניברסיטת בר־אילן מבנים חדשים שיתווספו לקמפוס הזמני הפועל כעת, ואלו ירכיבו את מושב הקבע של בית הספר לרפואה.

 

עלות הפרויקט מוערכת במאות מיליוני שקלים, וזו תתפרס על חמש שנות תקציב לפחות. המימון יתחלק בין המדינה לאוניברסיטת בר־אילן באמצעות מנגנון של מצ'ינג, כלומר המדינה תשווה כל סכום שבר־אילן תגייס דרך מקורות לא ממשלתיים. הממשלה אמורה להחליט כבר היום על העברת כמה עשרות מיליוני שקלים לצורך התנעת הפרויקט. 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ראש הממשלה בנימין נתניהו צילום: אמיל סלמן

 

בית הספר לרפואה בצפת, החמישי בארץ, החל לפעול ב־2011 ולומדים בו כ־500 סטודנטים. בתחילת החודש נערך טקס סיום למחזור הלימודים הראשון בו, וראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס באירוע זה לתוכניות הבנייה ואמר: "הפעולה הכבירה הזאת של בניית הפקולטה כאן וכל הנושאים האחרים המתלווים לזה, כל מה שתיארתי, החזון ומימושו, כל זה עולה כסף רב".

 

עוד הוסיף: "כבר בתחילת הדרך דאגנו להקצות עשרות מיליוני שקלים להקמת הפקולטה ולהתמקצעות של הסטודנטים בבתי החולים בצפון. בקרוב נאשר הקצאה של 150 מיליון שקל נוספים לטובת הרחבה ושדרוגה של הפקולטה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x