$
בארץ

לאומי: הושגו הסכמות לגבי פרישה מרצון של 700 עובדים

המחלוקת בין הנהלת הבנק לועד העובדים נפתרה; יענקו פיצויים מוגדלים של עד 270% ומענק מיידי בגובה משכורת אחת. עלות המהלך: 550 מיליון שקל

רעות שפיגלמן 12:2202.06.16

דירקטוריון בנק לאומי אישר אתמול (ד') תכנית התייעלות שצפויה להביא לפרישה מרצון של כ- 700 עובדים עד לסוף השנה וכוללת פיצויים מוגדלים של עד 270%, זאת לאחר שהושגו הסכמות עם ועד העובדים.

 

 

ברקע, בנק ישראל אישר את תוכנית ההתייעלות הרב שנתית של בנק לאומי, כפי שפורסם אתמול ב"כלכליסט", הכוללת בין השאר את סיום העסקתם של 1,000 עובדים בשנה הקרובה, בכפוף להסכמתו של כל עובד לפרישה מוקדמת מרצון. פרטי התוכנית וההסכמות הועברו הבוקר לעובדי הבנק ע"י ועד העובדים, שציין "הפרישה תהיה מרצון ורק מרצונו של העובד. אם אף אחד לא ירצה, אף אחד לא יפרוש". כך, לעובדי דור א' הזכאים לפנסיה תקציבית (ולא פנסיה צוברת) תהיה אפשרות להגיע להסדר נוסף של פרישה מוקדמת. בבנק ציינו כי הודות להקלה בהון שניתנה בהוראת ההתייעלות של בנק ישראל שפורסמה בחודש דצמבר 2015,תכנית הפרישה מרצון כוללת תנאים מיטביים ביחס לתכניות פרישה מרצון. הבנק יאפשר היענות במשך תקופה קצרה יחסית.

 

בנוסף, לצורך התנעת תכנית ההתייעלות והירתמות ציבור העובדים, הנהלת הבנק הגיעה להסכמה עם ועד העובדים לתשלום "מענק הירתמות" חד פעמי. המענק כאמור ישולם לעובדים שמאוגדים בהסכמים קיבוציים בלבד ולא לעובדים שמועסקים בחוזים אישיים ולא לנושאי משרה בבנק. בנוסף, ההשתתפות החודשית של הבנק בהוצאות גן לילדי העובדים תעלה ב-200 שקל ותעמוד על 1,100 שקל לחודש.

 

העלות הצפויה של פיצויי הפיטורים הינה כ- 400 מיליון שקל, ועלות מתן המענק לעובדים הינה 150 מיליון שקל.

 

מימין מנכ"לית לאומי רקפת רוסק עמינח ויו"ר ועד עובדי הבנק מירי רובינו. הגיעו להסכמות מימין מנכ"לית לאומי רקפת רוסק עמינח ויו"ר ועד עובדי הבנק מירי רובינו. הגיעו להסכמות צילומים: יונתן בלום, יובל חן

 

מנכ"לית בנק לאומי רקפת רוסק-עמינח מסרה: "תכנית ההתייעלות הינה צעד נוסף והכרחי בהתאמת לאומי לבנקאות המחר. השינויים הדרמטיים בסביבת הפעילות מחייבים ארגונים מובילים בכלל ובנקים בפרט להפגין יעילות תפעולית וגמישות ניהולית. לאומי ממשיך ביישום אסטרטגיה זאת, בהמשך לתכניות ההתייעלות שבוצעו בשנים האחרונות".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x