$
בארץ

נחנך חלקו של גשר מוצא החדש, שמוביל מירושלים לתל אביב

בנובמבר הקרוב יפתח חלקו השני של הכביש, מתל אביב לירושלים, זאת במקביל לפתיחתם הצפויה של מנהרות הראל. עלות בניית הגשר: 380 מיליון שקל

ליאור גוטמן 13:2330.05.16

משרד התחבורה וחברת נתיבי ישראל חנכו היום (א') את גשר מוצא החדש, ששוכן על כביש 1, ירושלים-תל אביב. הגשר הוקם בשלוש השנים האחרונות בהשקעה של כ-380 מיליון שקל והוא יחליף את הסיבוב המיתולוגי שליווה את תוואי הכביש הקיים. הגשר הוקם על ידי חברת דניה סיבוס.

  

נכון לעכשיו נפתח רק החלק שמוביל מירושלים לכיוון מישור החוף, ובמשרד התחבורה אומרים שבנובמבר הקרוב ייפתח חלקו השני של הכביש, מתל אביב לעיר הבירה - במקביל לפתיחתן הצפויה של מנהרות הראל, שיבטלו לטענת המשרד את העלייה לקסטל.

 

שר התחבורה ישראל כץ ציין שגשר מוצא יתחבר בעתיד לכביש 16, המקודם בימים אלה על ידי משרד התחבורה, שאמור לשמש ככביש כניסה נוספת לדרום ירושלים. מנכ"ל נתיבי ישראל, ניסים פרץ, הוסיף שפתיחת גשר מוצא לתנועה מהווה שלב נוסף במהפכת הנגישות לירושלים.

 

במקביל, הבוקר חובר כביש 9 לכביש חוצה ישראל, מה שיאפשר נסיעה מהירה מאזור חדרה מזרחה. כביש 9 נסלל מדרום לחדרה והוא מחבר בין צומת יער חדרה עם כביש 4 לצומת חביבה עם כביש 581.

 

רונן גינזבורג, מנכ"ל חברת דניה סיבוס מסר כי "גשר מוצא הינו אחד מהפרויקטים המשמעותיים ביותר שדניה סיבוס ביצעה בתחום תשתיות התחבורה בישראל. כך, לאורך התהליך, התמודדנו עם מגוון אתגרים הנדסיים שדרשו מתן פתרונות הנדסיים מסובכים ביותר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x