$
רכב

אפקט דיזלגייט: שלטונות צרפת פשטו על משרדי פיז'ו-סיטרואן

החקירה החלה בצרפת בעקבות חשיפת פרשת דיזלגייט של פולקסווגן, ממנה עלה החשד כי גם יצרנית הרכב הצרפתית סיפקה נתונים שגויים על זיהום האוויר של רכבי הדיזל שלה

תומר הדר 08:3522.04.16

פרשת "דיזלגייט" ממשיכה לתת את אותותיה. לאחר שרק השבוע הודיעה מיצובישי היפאנית כי זייפה את תוצאות נתוני צריכת הדלק של מספר דגמים עירוניים, מודיעה פיז'ו סיטרואן כי הלילה פשטו חוקרים מטעם ממשלת צרפת על משרדיה בפריז.

 

על פי הודעתה של PSA, חברת האם של פיז'ו וסיטרואן, הפשיטה על משרדי החברה נובעת מ"חקירה בנושא זיהום אוויר". עוד הודיעה החברה כי היא משתפת פעולה באופן מלא עם החקירה, שמהווה חלק מחקירה כוללת וגדולה יותר של שוק הרכב הצרפתי.

 

סיטרואן C4 סיטרואן C4

 

על פי הממשל הצרפתי, בוצעו חיפושים בחמישה אתרים שונים בעקבות "חריגות" בתוצאות הזיהום של שלושה דגמי רכבים שונים. עד כה טרם נחשף באילו דגמים של קונצרן PSA מדובר. השלטונות בצרפת מקיימים זה זמן רב חקירה של כל שוק הרכב הצרפתי, מאז ספטמבר האחרון, אז נחשף כי פולקסווגן השתילה "מתקני זיוף" בכ-11 מיליון מכוניות ברחבי העולם.

 

לפני מספר חודשים פשטו נציגי הממשל הצרפתי גם על משרדיה של חברת רנו, לאחר שהתגלה כי מספר דגמים של החברה אשר מצוידים במנוע טורבו דיזל בנפח 1.5 ליטרים חשודים כמזהמים. רנו הודיעה בתגובה כי תפעל להפחתת רמות הזיהום שמנועים אלה פולטים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x