שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

המחוזי פסל החלטה של הרכבת: העדיפה הצעות יקרות של שירותי מדידה ללא סיבה

הנימוק של הרכבת לביטול ההתקשרות עם חברת מ.ת.ב: "בהיותה חברה ממשלתית אינה יכולה להסתמך אך ורק על שיקולים כלכליים גרידא"

ליאור גוטמן 10:5713.04.16
בית המשפט המחוזי בתל אביב, בשבתו כבית דין לעניינים מנהליים, כפה על רכבת ישראל לבטל החלטה תמוהה לכאורה של ועדת המכרזים שלה שעניינה קבלת שירותי מדידה עבור פרויקטים שונים ברחבי הארץ.

 

חברת "מ.ת.ב מדידות ופוטוגרמטריה" זכתה באפריל 2013 במכרז של רכבת ישראל לביצוע מדידות שונות. במכרז זכו עוד שלוש חברות, כאשר כלל העבודה המתוכננת בהיקף של כ-8 מיליון שקל חולקה בין כולן. בסוף 2015 החליטה רכבת ישראל שלא להאריך למ.ת.ב את החוזה, ואולם שאר החברות זכו להארכה.

 

מ.ת.ב פנתה לבית המשפט לעניינים מינהליים, שם הוצגו תכתובות של הרכבת לפיהן השירות שניתן על ידי מ.ת.ב "הוא הטוב ביותר", מה גם שהתמחור שהיא נתנה לרכבת היה הטוב ביותר. למרות זאת הרכבת לא האריכה למ.ת.ב את החוזה בטענה כי "בהיותה חברה ממשלתית אינה יכולה להסתמך אך ורק על שיקולים כלכליים גרידא אלא יש לתת מקום לשיקולים נוספים כגון שוויון והוגנות".

 

השופטת אביגייל כהן קיבלה כאמור את טענות מ.ת.ב, הורתה לרכבת לבטל את החלטת ועדת המכרזים מינואר 2016 שפסלה אותה ללא נימוק, וחייבה את החברה בתשלום הוצאות משפט ע"ס 10 אלף שקל.

 

מהרכבת נמסר בתגובה שהיא "קיבלה לידה את פסק הדין ותלמד אותו. מטרת הרכבת היא לשמור על טוהר המכרזים ומימושם, ולכן היא קיבלה בסיפוק רב את וענת השופטת לפיה ועדת המכרזים של החברה התנהלה באופן תקין". מ.ת.ב יוצגה על ידי עורכי הדין אמיר ויתקון וירון סילבר ממשרד שביט בר און גלאון צין יגור ושות'.

 

רכבת ישראל רכבת ישראל צילום: ישראל יוסף
בטל שלח
    לכל התגובות
    x