$
משפט

תשע דירות ושני רכבים: אלו נכסי ענבל אור שהוקפאו

מדובר בנכסים ברמת גן, גבעתיים ותל אביב, ב.מ.וו ולנד רובר. הצו נועד להבטיח ש־17 מיליון שקל יגיעו לרשות המסים. אור לא הגיעה אתמול לחקירתה ושוטרים נשלחו להביאה מבית המלון

עמרי מילמן וזוהר שחר לוי 06:4712.04.16

שני נכסים בצפון ומרכז תל אביב, שלוש דירות ברמת גן, דירות נוספות בגבעתיים ושני רכבי יוקרה מסוג ב.מ.וו ולנד רובר - זו רשימת הנכסים החלקית של ענבל אור שהוקפאו לבקשת רשות המיסים. 

 

בית משפט השלום בירושלים אישר בסוף השבוע את בקשת רשות המסים והוציא צו להקפאת נכסיה של יזמית הנדל"ן ענבל אור. משמעות הדבר היא שלא ניתן לעשות כל שינוי בבעלות בכל הנכסים שבבעלותה הפרטית ועל שם ילדיה ושני הרכבים שלה. צו ההקפאה הוצא לבקשת מחלקת חקירות מכס ומע"מ ירושלים שמנהלת את החקירה בעניינה של אור, כבר בסוף השבוע שעבר והוא אינו מותנה בזמן. הצו נועד להבטיח כי תשלום המס יגיע קודם כל לרשות המסים, שכרגע דורשת מאור 17 מיליון שקל שעל פי החשד מע"מ שגבתה מלקוחותיה אך לא העבירה לרשויות המס.

 

הנכסים שהוקפאו כוללים 12 דירות וזכויות במקרקעין. בין הנכסים: כמה דירות ברמת גן: בנוה יהושע 56, בסנה 14, ארניה 8; מספר דירות בגבעתיים – בריינס 34 והל"ה 52, וכן מספר נכסים על דרך בגין 158 בתל אביב שם נבנים מגדלי הצעירים ונכס אחד ברחוב הושע 18. בנוסף הרשות הקפיאה את הזכויות על מספר נחלות שטרם החלה בהן בנייה. מלבד אלו הקופאו גם שני הרכבים של אור – ב.מ.וו מודל 2014 ולנד רובר מודל 2014.

 

הרשות נמצאת כבר עכשיו במקום גבוה בסדר קדימות הנושים שכן הראשונים לגבות את החובות הם נושים בדין קדימה ביניהם רשות המסים, העובדים ורשויות מקומיות. לאחר מהם נושים מובטחים כמו הבנקים, אחריהם נושים רגילים כלומר לקוחות החברה וספקים ובסוף נושים נדחים – בעלי המניות.

 

אתמול המתינו חוקרי מפלג ההונאה של מחוז תל אביב שעות ארוכות לבואה של אור. כשחלפו שעתיים מהזמן שבו היתה אמורה להתייצב בתחנה ברחוב סלמה שבעיר, נשלחו החוקרים לחפש אותה. השוטרים מצאו את אור בחדרה בבית המלון שבו היא מתגוררת כעת. היא דיווחה כי אינה חשה בטוב וכי היא סובלת מלחצים בחזה. למקום הוזמן צוות מד"א שטיפל בה במקום מבלי לפנות אותה לבית החולים.

 

בימים האחרונים אור עצמה ביקשה להגיע למשטרה בדחיפות כדי לספר על מעילת עובדיה. אור, באמצעות עו"ד עדי כרמלי, פנתה לחוקרי מפלג ההונאה במכתב שמשמעותו – קו הגנה החדש. "בימים שלאחר חקירתה", כתב כרמלי למשטרה, "הצטברו אצל מרשתי מידע ביחס למעילה שבוצעה בקבוצת החברות אשר בשליטתה, וכן בחשבונות הבנק הפרטיים שלה. אשר על כן, אודה על תאום מועד מוקדם ככל הניתן בו תגיע מרשתי ליחידתכם, על מנת ולמסור המידע שברשותה. מרשתי סבורה כי יש במידע כאמור, בכדי לנקות את שמה מן החשדות שיוחסו לה בחקירתה". החקירה של אור תתקיים בהמשך השבוע. במקביל, נציגי המפרק יפתחו הבוקר את משרדי קבוצת אור סיטי נדל"ן שבמגדלי עזריאלי לקהל כדי למכור את הציוד במשרדים בטרם פינויים.

 

דירה בנווה יהושע 56, רמת גן דירה בנווה יהושע 56, רמת גן צילום: עמית שעל

 

 

דירה במגדלי הצעירים, ת"א דירה במגדלי הצעירים, ת"א צילום: עמית שעל

 

דירה בריינס 34, גבעתיים דירה בריינס 34, גבעתיים צילום: עמית שעל

 

 

נכס בהושע 18, ת"א נכס בהושע 18, ת"א צילום: עמית שעל

 

דירה בהסנה 14, ר"ג דירה בהסנה 14, ר"ג צילום: עמית שעל

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x