$
משפט

פרסום ראשון

זה מתחיל: הנאמן לקבוצת אור מבקש לפטר 16 עובדים

עו"ד איתן ארז טוען כי ענבל אור לא העבירה לו סכום של 1.5 מיליון שקל לו התחייבה; אם תתקבל בקשתו, תישאר אור עם שמונה עובדים בלבד

זוהר שחר לוי 19:5928.03.16

עו"ד איתן ארז, הנאמן להקפאת ההליכים של קבוצת ענבל אור, מבקש לפטר 16 עובדים מהקבוצה ודורש מבעלת השליטה להעביר את סכום המימון לו התחייבה להליך ההקפאה, העומד על 1.5 מיליון שקל. "נכון למועד הגשת הודעה זו טרם הופקדו בחשבון נאמנות סכום הכספים שקבע בית המשפט", כך נכתב בבקשה שהגיש.

 

 

 

ביום חמישי הקרוב, צפוי ארז להגיש דו"ח ראשון בנוגע לחברות שבשליטתה של אור, שצפוי לכלול התייחסות בנוגע לסיכוי לגבש הסדר נושים ולהבריא את הקבוצה.

 

בינתיים, מבקש הנאמן לפטר 16 עובדים בקבוצה. בבקשת הקפאה שהוגשה מטעמה של ענבל אור צוין כי מספר העובדים עומד על 27, אולם לפי בדיקתו של הנאמן המספר עמד על 24. המשמעות היא כי עם קבלת האישור לפיטורים תעמוד מצבת כוח האדם על 8 עובדים בלבד.

 

 

 צילום: אוראל כהן

 

"בשלב זה", כותב הנאמן לבית המשפט, "לא ידוע כמה עובדים מועסקים בפועל על ידי החברות והאם מועסקים עובדים נוספים שאינם מופיעים בבקשת ההקפאה, שכן מסמכי הנהלת החשבונות טרם נמסרו לנאמן על ידי החברות. בעניין זה אך יצוין כי בעלת השליטה התקשתה למסור מידע נוסף ולטענתה היא אף לא הכירה אישית חלק מהעובדים שכן הופיעו בנספחי בקשת ההקפאה".

 

הנאמן מציין כי מבדיקה שקיים עלה כי "במצבן הנוכחי של החברות מתייתרת עבודתם של מרבית העובדים", ושלצורך המשך הפעלתן דרושים בשלב זה "מספר עובדים מצומצם". בין העובדים שיישארו כוללים את מנהלת חשבונות, יועץ משפטי, חשב, ותקציבאית ומפתחת עסקית. בין העובדים שיפוטרו נמניםהעוזרים האישיים של אור, מספר מזכירות ועוד בעלי מקצוע, כששכרם המשותף עומד על לפחות 295 אלף שקל בחודש.

 

כמו כן, מבקש הנאמן מבית המשפט לצרף לשש החברות שבבעלות אור והנכללות בהליך הקפאת ההליכים שתי חברות נוספות בקבוצה: חברת מציצים נדל"ן, המקימה את פרויקט מגדל מציצים ברחוב הושע בתל אביב, ומי שעמדה במרכז הבקשה לפשיטת רגל לאור לאחר שנטען כי אותה דירה בפרויקט נמכרה לרוכש עופר לוזון ובמקביל לשלי נרקיס כבטוחה להלוואה שנטלה ממנו אור; וחברת אור-סיטי הנדסה ניהול ופיקוח.

 

בשבוע שעבר אישר שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין, צו הקפאת הליכים לקבוצת אור לאחר שנקלעה לחובות של למעלה מ-200 מיליון שקל ולקשיי נזילות. בהחלטתו קבע השופט כי אור, בהתאם לבקשת ההקפאה שהגישה, תעמיד מימון בגובה של 1.5 מיליון שקל לתקופת ההקפאה.

 

 

 

לדברי עו"ד ארז, למרות החלטה זו, אור טרם העבירה את הסכום ו"פרט להוראת העברה של 100 אלף שקל שנשלחה לבנק מחשבון נאמנות כלשהו הקשור לאור וככל הנראה טרם נקלטה במערכת הבנק, טרם הועברו לחשבון נאמנות שפתח הנאמן הכספים למימון תקופת ההקפאה". הנאמן מציין כי הוא עצמו הורה לאור להעביר בשלב הראשון סכום של 500 אלף שקל אך גם סכום זה טרם עבר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x