$
רכב

יבואנית פיז'ו וסיטרואן חושפת מותג יוקרה חדש: DS

בשלב ראשון יושקו בישראל שלושה דגמים. זאת בנוסף לכביש שטח קטן שיושק ב-2017. בשנת 2018 יושקו צמד רכבי כביש שטח נוספים, גדולים יותר ואילו בשנת 2019 יושק רכב כביש שטח גדול. המחיר - החל מ-120 אלף שקל

תומר הדר 11:1327.03.16

קבוצת דוד לובינסקי, יבואנית פיז'ו וסיטרואן משיקה היום את DS, מותג היוקרה של סיטרואן. בעבר נמכרו מכוניות DS בישראל באופן מצומצם, אך המיתוג היה שונה: DS לא נחשבה דאז למותג נפרד לחלוטין. לדברי אבי צור, מנכ"ל קבוצת דוד לובינסקי: שוק רכבי היוקרה נשלט כיום על ידי מותגים גרמנים. מדובר במגמה שתקפה מאז שנת 2008.

 

בשנים האחרונות אנו עדים למגמות חדשות בשוק: אם בעבר התייחסנו לשוק רכבי היוקרה לפי מכוניות גדולות, הרי שכיום לא נדרש רכב גדול כדי להיחשב למוצר פירמיום. כיום למותגי הפרימיום יש רכבים שהם קטנים, אורבאניים. הדגמים המסורתיים היקרים - דגמים בקנה מידה של אאודי A8, מרצדס S קלאס ודומיה ם- פלחי השוק של דגמים אלה לא ממש גדלו. מה שמייחד את שוק הפרימיום הוא סגמנטים אחרים: לדוגמה הסגמנט (פלח שוק) של רכבי הכביש שטח הקטנים. בנוסף גם הסגמנטים האורבאניים גדלים. לדברי צור, "פיז'ו וסיטרואן קיבלו החלטה להקים חטיבת יוקרה. הכוונה היא לבנות קו עם גישה מאוד מיוחדת, לשלב אסתטיקה ושיק צרפתי ברכב. גם היכולות הטכניות וההנדסיות גבוהות", מסביר צור: "ערכי המוצר נוגעים לעיצוב היוצא דופן, שילוב של מנועים ותיבות הילוכים מתקדמים".

 

לדברי צור, בשלב ראשון מושקים בישראל שלושה דגמים. אך ב-2017 יושק רכב כביש שטח קטן. בשנת 2018 יושקו גם צמד רכבי כביש שטח נוספים, גדולים יותר ואילו בשנת 2019 יושק רכב כביש שטח גדול.

סיטרואן DS סיטרואן DS

 

היצע דגמי DS בישראל יתבסס על DS3, שתשווק בישראל בשלוש רמות אבזור. מחיר DS3 יחל ב-119,900 שקל לגרסת הבסיס, המצוידת במנוע טורבו בנפח 1.2 ליטרים, המפיק 110 כוחות סוס. מחיר גרסת הביניים הוא 129,900 שקל ואילו הגרסה הבכירה מתומחרת ב-139,900 שקל. צפי המכירות ל-DS3 הוא 150 יחידות השנה.

 

סיטרואן DS4 המשפחתית, ששווקה בישראל בעבר לא תשווק בארץ בשלב הנוכחי. DS5, מכונית המנהלים הבכירה של סיטרואן, שתצויד במנוע טורבו בנפח 1.6 ליטרים תימכר ב-209 אלף שקל עבור גרסת הבסיס. צפי המכירות הוא כ-30 מכוניות מדגם זה לשנת 2016. אסטרטגיית השירות של DS תכלול, לדברי צור, מנהל שירות לקוחות שיוצמד באופן אישי לכל לקוח. בנוסף יוקם מוקד שיפעל 24 שעות ביממה, תושק אפליקציית מובייל לקבלת שירות לרכב ושירותי דרך בחינם. אולמות המכירה של DS יופרדו לחלוטין- ויוקם אולם תצוגה נפרד בתל אביב. לקראת 2017 יוקם אולם תצוגה נוסף, בהרצליה פיתוח.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x