$
משפט

פרסום ראשון

עו"ד איתן ארז מונה לנאמן הקפאת ההליכים של קבוצת ענבל אור

השופט איתן אורנשטיין העדיף בהחלטתו בנוגע לחברות בבעלות יזמית הנדל"ן "למנות גורם ניטרלי שאינו מזוהה עם מי מהצדדים"; צו הקפאת ההליכים ניתן עד ה-3 לאפריל, והוא כולל גם את נכסיה של אור

זוהר שחר לוי 19:2424.03.16

בית המשפט המחוזי מינה היום (ה') את עו"ד איתן ארז כנאמן להקפאת ההליכים של קבוצת אור בבעלות יזמית הנדל"ן ענבל אור. השופט איתן אורנשטיין העדיף בהחלטתו למנות "גורם ניטרלי שאינו מזוהה עם מי מהצדדים", וציין כי הביא בחשבון שהמינוי הוא זמני עד להחלטה אחרת. כן ניתן צו הקפאת הליכים זמני לחברות של אור עד ל-3 באפריל. בית המשפט הכיל בשלב זה את הקפאת ההליכים גם על נכסיה של בעלת השליטה.

 

 

 

"סבורני שאין חולק בנחיצות של מינוי בעל תפקיד לאלתר לכלל החברות ונוכח המצוקה שאליה נקלעו החברות", כתב השופט איתן אורנשטיין בהחלטתו. "אין ספק שיש צורך בבחינה, בלימוד ובבירור של מכלול עניינים הדרושים להגעה למסקנה מושכלת באשר להמשך פניה של הקבוצה. שותף אני לעמדת החברות שלפיה עדיפה דרך של אפשרות הסדר הבראה מאשר חלופות אחרות של חדלות פירעון, וככל שהדבר אפשרי ומעשי ובכפוף לבדיקות". 

 

אור בביהמ"ש, היום אור בביהמ"ש, היום צילום: אוראל כהן

 

 

מוקדם יותר היום הגישה אור בקשה להקפאת הליכים למשך 60 יום לקבוצה שבראשה היא עומדת לאחר שלדבריה נקלעה לקשיים תזרימיים בעקבות אירועים שהתרחשו לאחרונה, ובראשם חקירתה ברשות המסים.

 

לפי אור, היא תעמיד מימון לתקופת ההפעלה בסכום של עד 1.5 מיליון שקל מנכסיה האישיים ותפעל בתקופה זו לתוכנית הבראה. בבקשתה צוין עוד כי היקף נכסי וזכויות הקבוצה עולים על חובותיה, כשסכום הנכסים מוערך בכ-190 מיליון שקל ואילו כלל התחייבויות הקבוצה נאמדות בכ-175 מיליון שקל.

 

 

 

בעקבות הגשת הבקשה להקפאת הליכים מטעמה של אור ובקשתה למנות כנאמנים את עו"ד ליאור דגן ואת רו"ח יזהר קנה, פנה שלי נרקיס, נושה של אור, לבית המשפט המחוזי, במסגרת הליך פשיטת הרגל שנפתח נגדה, בדרישה למנות בעל תפקיד אחר. אל נרקיס הצטרפו שני נושים נוספים ואלה טענו כי יש למנות את עו"ד שלמה נס לתפקיד, או את עו"ד עדי בראונשטיין ביחד עם רו"ח אשר אנגלמן ממשרד קסלמן וקסלמן. זאת מאחר שלטענתם שמי שהציעה אור נמצא באינטרס מובהק איתה ועם החברות שקשורות איתה.

 

בבקשה טוען נרקיס, לחוב של אור כלפיו בגובה 16 מיליון שקל. הסכום כולל 7.5 מיליון שקל בתוספת של 2 מיליון שקל – כפי שהתברר במהלך ההליך. בנוסף, לדבריו, אור נטלה ממנו שתי הלוואות נוספות – בפברואר 2016 ובדצמבר 2015 המסתכמות יחד ב-6.5 מיליון שקל.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x