שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
רכב

כבר בימים הקרובים: מכוניות אוטונומיות בכבישי ישראל

ל"כלכליסט" נודע כי משרד התחבורה אישר לראשונה נסיעה חופשית של מכוניות אוטונומיות בכבישי הארץ במסגרת ניסוי. הניסוי הראשון יהיה של מובילאיי על מכוניות מתוצרת אאודי

תומר הדר 08:3623.03.16

חזון המכונית האוטונומית של משרד התחבורה קורם עור וגידים. ל"כלכליסט" נודע כי משרד התחבורה אישר לראשונה למכוניות אוטונומיות לנסוע באופן חופשי בכבישי הארץ במסגרת ניסוי. כבר בימים הקרובים יחלו שלוש מכוניות אוטונומיות של אאודי, השייכות לחברת מובילאיי, לנסוע בכבישי הארץ כשעליהן שילוט מיוחד המדגיש כי מדובר ברכב ניסוי. הרכבים יאוישו על ידי עובדים מטעם מובילאיי, שיישבו במושב הנהג כדי לפקח על התקדמות הרכב. מובילאיי תשמש בשלושה דגמים שונים של אאודי, שאחד מהם הוא אאודי A7. בכך ישראל מצטרפת למספר מצומצם של מדינות, כגון ארצות הברית וגרמניה, המאפשרות באופן רשמי ניסויים של מכוניות אוטונומיות.

 

כבר כמה חודשים שמכונית מבחן של מובילאיי מתוצרת אאודי פעילה בישראל, אך זאת במסגרת ניסוי מצומצם בשיתוף הטכניון. ניסוי זה לא הצריך אישור של משרד התחבורה, והוא כלל בחינה של כמה פרמטרים ראשוניים כהכנה לשלב הבא של הניסוי שיתחיל בימים הקרובים.

אאודי A7. אחד הדגמים שישתתפו בניסוי של מובילאיי אאודי A7. אחד הדגמים שישתתפו בניסוי של מובילאיי צילום: יצרן

 

את הבדיקות שנערכו בשיתוף הטכניוון הוביל אבנר פלור, סמנכ"ל בכיר לתנועה במשרד התחבורה. במסגרת הבחינה נבדקה יכולת המכונית האוטונומית לזהות צורך בבלימה, האצה והטיה חריפה של ההגה. בנוסף, אנשי הטכניון למדו את פעילות המערכת האוטונומית של המכונית בכביש ציבורי, ובין הנושאים שנבחנו היו זיהוי נתיב נסיעה ושמירת מרחק. בשלב המסכם של הבדיקה נסעה המכונית האוטונומית ממרכז הארץ לאילת, ובחזרה.

 

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט" לפני כחודש, לאחרונה החל משרד התחבורה בפיילוט ליצירת תשתית לקליטת תנועת מכוניות אוטונומיות בישראל עד שנת 2020. בין היתר פנה המשרד אל נציגיהן של פורד, ג'נרל מוטורס וחטיבת המשאיות של מרצדס.

 

לדברי גורמים במשרד התחבורה, המשרד מתעתד לפנות אל יצרנים נוספים במטרה להבהיר כי ישראל מברכת עריכת ניסויים במכוניות אוטונומיות על כבישי הארץ. לדברי אותם הגורמים, מדינת ישראל תבחן בעתיד מתן הטבות ליצרני רכב שיסכימו לבחון את מכוניותיהם האוטונומיות בכבישי הארץ.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x