$
משפט

שרה נתניהו מבקשת לפסול את השופטת בתביעת עובד מעון רה"מ לשעבר גיא אליהו

רעיית רה"מ פנתה בדרישה לפסול את דיתה פרוז'ינין מלהכריע בתביעת העובד על יחסים פוגענים. לטענתה, משום שהשופטת פסקה לאחרונה לטובת מני נפתלי, תוך מתיחת ביקורת חריפה על התנהלות נתניהו, הדבר מחייב אותה לתת פסיקה זהה בעניין זה. אליהו: "נתניהו שואפת להלך אימים ולהטיל מורא על כל מערכת המשפט"

זוהר שחר לוי 14:3120.03.16

רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, פנתה היום (א') לבית הדין האזורי לעבודה בירושלים בדרישה לפסול את השופטת דיתה פרוז'ינין מלהכריע בתביעת עובד נוסף נגד מעון ראש הממשלה – גיא אליהו.

 

השופטת פרוז'ינין צפויה להכריע בקרוב בתביעה שהגיש אליהו, עובד לשעבר במעון ראש הממשלה שתבע 650 אלף שקלים פיצויים בטענה כי הועסק בתנאים פוגעניים ו"בשל הפרת חוקי העבודה".

 

לטענת בא כוחה של נתניהו, עו"ד יוסי כהן, יש לפסול את השופטת פרוז'ינין, שפסקה לאחרונה פיצויים לאב הבית במעון ראש הממשלה לשעבר, מני נפתלי תוך מתיחת ביקורת חריפה על ההתנהלות במעון בכלל ועל התנהלותה של נתניהו בפרט.

לשיטת נתניהו, פסק הדין שניתן בעניינו של נפתלי "נועל" את השופטת ומחייב אותה לתת פסק דין זהה בעניינו של אליהו.

גיא אליהו (מימין) ומני נפתלי, עובדי מעון רה"מ לשעבר גיא אליהו (מימין) ומני נפתלי, עובדי מעון רה"מ לשעבר צילום: עפר מאיר ynet

 

"בית הדין הנכבד", כך לפי הבקשה שהוגשה לבית המשפט, "קבע למעשה באופן נחרץ, נוקב וברור: ההעסקה במעון ראש הממשלה – כלפי כל העובדים, לרבות אליהו, היתה פוגענית, כל זאת, בין היתר, תוך קבלת עדויותיהם וטענותיהם של נפתלי ואליהו ועדיהם, ודחיית עדויותיהם של העדים מטעם ההגנה. דומה שלא נגזים אם נטען כי במצב דברים זה, ההכרעה האפשרית היחידה בתיק אליהו כתובה באותיות קידוש לבנה על הקיר. בכל הכבוד, נעלה מכל ספק כי נוכח הקביעות הנחרצות בפסק הדין, אשר חלקן צוטט לעיל, דעתו של בית הדין נעולה. בית הדין הנכבד הזה אינו יכול למעשה להכריע בתיק אליהו, באופן שונה מהאופן שבו הכריע בתיק נפתלי".

 

עו"ד נעמי לנדאו, המייצגת את גיא אליהו, מסרה בתגובה: "על אף הצהרותיה שהתקשורת רודפת אותה, נדמה כי לגברת נתניהו חסרה תשומת לב, אחרת אין שום דרך להסביר את בקשתה ההזויה לפסול את כבוד הנשיאה פרוז'ינין. אין בבקשה הזו דבר וחצי דבר מלבד שאיפתה החוזרת של הגברת נתניהו להלך אימים ולהטיל מורא על כל מערכת המשפט, לבל תקבל החלטות שלא יישאו חן בעיני הגברת הראשונה. לא ייתכן שהגברת נתניהו תמשיך להטיל כך רפש בשופטת ותהלך אימים גם על ערכאת הערעור שאמורה לדון בעניינה. על הנהלת בתי המשפט לשים לזה סוף. הבקשה עצמה אינה ראויה לכל התייחסות עניינית, שכן לגברת נתניהו היו אינספור אפשרויות להציג את עמדתה, להשפיע, להביא עדים מטעמה כפי שאכן עשתה. זהו ניסיון נואל לשפר עמדות מהסיכומים שהוגשו לאחרונה על ידי הפרקליטות בתיקו של גיא אליהו, ולהביע חוסר אמון וחוסר שביעות רצון עמוקים מתפקודן של פרקליטות מחוז ירושלים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x