$
משפט

פגישה ראשונה בין נאמני מגה לבן־משה

נציגו של מוטי בן־משה הציע רשמית לנאמנים עסקה שכוללת הסדרה של חובות רבוע כחול למגה

גולן חזני 08:2516.03.16

נאמני מגה גבי טרבלסי ואהוד גינדס נפגשו אתמול בערב לראשונה עם עורכי הדין של מוטי בן־משה, דוני טולדנו ורענן קליר. ל"כלכליסט" נודע כי בפגישה הגישו נציגיו של בן־משה מתווה הסדר כולל שעל פיו הוא מעוניין לסגור את כל החובות ההדדיים בין אלון רבוע כחול למגה, ולרכוש את הרשת.

 

המיתווה נעדר שוויים ומחירים, ואלה יוגשו עם התקדמות המו"מ בפגישה עם בן משה עצמו. עם זאת מדובר בהתפתחות דרמטית שכן עד היום נמנעו הנאמנים לפגוש את נציגיו של בן משה מחשש שהדבר יבריח את הרוכשים האחרים של הרשת שניגשו למכרז: רמי לוי, האחים שבע, וקבוצת הרשתות הקטנות. כזכור בן משה צוטט ב"כלכליסט" כאומר שההצעה שלו תהיה הטובה מכולם.

 

נאמני מגה רו"ח גבי טרבלסי ועו"ד אהוד גינדס נאמני מגה רו"ח גבי טרבלסי ועו"ד אהוד גינדס צילום: עמית שעל

 

אתמול (ג') בצהריים נערכה פגישה אחרת בין נציגי בן משה לבין הבנקים ומחזיקי האג"ח במטרה להשלים את ההסדר לרכישת ריבוע כחול. מחזיקי האג"ח דוחקים בבן־משה לסגור את ההסדר בלי קשר למגה, אבל נציגי הבנקים התרשמו שלא ניתן לעשות זאת. מתוך 900 מיליון השקלים שאמור בן משה להזרים לחברה, 520 הם על חובות לבנקים ו־380 למחזיקי האג"ח.

 

גורם בכיר בבנק גדול, אמר אמש ל"כלכליסט" כי "אין מחלוקות מהותיות לגבי ההסדר, ושום דבר שלא ניתן לגישור. בן משה הוא המועמד הטבעי לרכוש את מגה, ורכישה שלו לא רק שאיננה דורשת אישור הגבלים עסקיים, אלא גם פותרת את כל המורכבות בין שתי הקומות של ריבוע כחול ומגה. אני מאמין שעד אמצע השבוע הבא ההתנהלות והמו"מ בינו לבין הנאמנים של מגה, יתבהרו וייסגרו".

 

נאמני מגה דורשים מיליארד שקל חובות מריבוע כחול ואילו ריבוע דורשת 1.4 מיליארד ממגה. בנוסף דורשים נאמני מגה התחייבות להשכרה ארוכת טווח של הסניפים ל־10 שנים ואופציה לחמש נוספוטת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x