$
בארץ

רכבת משא פגעה בקרונות עם פוספטים; המשטרה: "אין חשש לדליפת חומרים מסוכנים"

במהלך הלילה הנחתה המשטרה את תושבי דימונה להסתגר בבתיהם, לאחר שרכבת משא פגעה מסיבה לא ברורה במספר קרונות פוספטים שעמדו על המסילה - ומאחד מהם נשמט מיכל ברום. הבוקר הכריזה המשטרה: "אירוע החומרים המסוכנים הסתיים". רכבת ישראל הקימה צוות בדיקה

ליאור גוטמן 07:4115.03.16

הסתיים אירוע החומרים המסוכנים בדימונה - כך הכריזה המשטרה לפני כשעה. לפי הרכבת, אין השפעה על תנועת רכבות הנוסעים מלבד קו דימונה. האירוע החל אתמול סביב השעה עשר בלילה, אז מסיבה לא ברורה פגעה רכבת משא במספר קרונות פוספטים שעמדו על המסילה, כחצי ק"מ דרומית לתחנת דימונה. באירוע נפגעו קל שני נהגי הרכבת הפוגעת.

 

כתוצאה מהפגיעה, נפגע קטר הרכבת הפוגעת ונשמטו 3 קרונות משא, כאשר מאחד מהקרונות נשמט מיכל ברום.לאחר בדיקות בשטח, עלה כי ישנה דליפה ממיכל הברום. ברכבת טוענים שהאירוע דווח לכוחות הביטחון ולמשרד להגנת הסביבה, שהגיעו למקום והכריזו על אירוע חומ"ס (חומרים מסוכנים).  
(אילוסטרציה) (אילוסטרציה) צילום: תומי הרפז

 

מרגע זה ואילך ניהול האירוע בוצע על ידי המשטרה, כאשר הטיפול במיכל הברום בוצע על ידי מכבי האש, שהינם המוסמכים לנהל אירועי חומרים מסוכנים. בטיפול במיכל לקחה חלק גם חברת כי"ל. בעקבות הדליפה בסמוך לשעה אחת עשרה בלילה הנחתה המשטרה את תושבי האזור הסמוך (טווח של 800 מטר, שהורחב אחר כך ל-900 מטר) להסתגר בבתיהם. כמו כן נחסם כביש 25 הסמוך והתבצעה הכוונה לדרכים חלופיות.

 

במהלך הלילה מיכל הברום נאטם ופונה מהמקום, כאשר צוותי רכבת ישראל פועלים לתיקון התשתית המסילתית. מנכ"ל רכבת ישראל הנחה על הקמת צוות בדיקה לאירוע.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x