דעות

יריב לוין - שר תיירות זמני במשרה חלקית

השר לוין עסוק במשימות רבות נוספות, לאו דווקא תיירותיות, ומאז כניסתו לתפקיד יצא רק פעם אחת לחו"ל וגם אז בשליחות נתניהו. כך לא ראוי לשר שצריך לעודד תיירות

יוסי פישר 10:2114.03.16
בסוף השבוע האחרון הסתיים בברלין יריד התיירות הגדול בעולם ה-ITB. רוב שרי התיירות של שכנותינו השתתפו ביריד,  לעומת זאת, שר התיירות שלנו יריב לוין לא נכח ביריד חשוב זה.

 

הסיבה לכך לדבריו היא אידאולוגית עקרונית. כבן לניצולי שואה הוא לא מבקר בגרמניה. בהחלט סיבה מוצדקת, אך מה לגבי יריד התיירות השני בחשיבותו בעולם? ה-WTM בלונדון שהתקיים בנובמבר? גם משם נעדר שר התיירות. אולי מכיון שיש לו ׳חשבון׳ ארוך עם שלטונות המנדט הבריטי?

 

כשר תיירות, על השר לבקר במדינות המקור העיקריות מהן מגיעים תיירים לישראל. כמה נסיעות ערך השר מאז מינוי לתפקידו?

 

התשובה קצרה ומוזרה משהו. לוין ערך נסיעה אחת בתפקיד מאז נכנס לתפקידו. הנסיעה היתה לפיליפינים בספטמבר אשתקד וזאת במסגרת שליחות מטעם ראש הממשלה.

 

אין אני מטיל ספק ביכולותיו של השר לוין. הבעיה האמיתית היא ככל הנראה ריבוי התפקידים והמטלות שיש ללוין במסגרת הממשלה כשר המקשר בין הממשלה לכנסת וכנציג ראש הממשלה בוועדת השרים לענייני חקיקה. לאחרונה עומד השר בראש ועדה לבחינת קזינו באילת, עוד מינוי של ראש הממשלה.

 

כאשר אנו נמצאים במהלך אינתיפדת סכינים, 6 חודשים של אירועי טרור ולפניהם ב-2014 מבצע בעזה שגם הוא פגע קשות בתיירות הנכנסת נדרש שר/ת תיירות חזק/ה במשרה מלאה.

שר התיירות יריב לוין. לא נוסע לגרמניה שר התיירות יריב לוין. לא נוסע לגרמניה צילום: אלכס קולומויסקי

 

האם יעלה על הדעת שבמשך שנה ראשונה לקדנציה כשר תיירות לא יבקר השר המכובד במדינות תיירות מרכזיות לישראל כמו ארה"ב, רוסיה ובריטניה? מה לגבי סין, מדינת התיירות הגדולה בעולם?

 

לפני זמן מה, ועדת המינויים של משרד החוץ לא אישרה מינוי שני שגרירים לשוויץ ולסין משום  שהמועמדים לא שלטו בשפת המדינות אליהן יועדו. האם נכון וראוי ששר תיירות שבהגדרת תפקידו אמורה לכלול ביקור במדינות המקור לתיירות לישראל, יבקר בעיקר באיו"ש ולא בניו-יורק, פריז מוסקבה או רומא?

 

כמו שציינתי בתחילה. הבעיה היא בעיקר של המנכ"ל של העסק הזה שקוראים לו "מדינת ישראל", ראש הממשלה בנימין נתניהו. ממשלה צריך לנהל, מדינה צריך לנהל וכמובן משרד ממשלתי צריך וזקוק למנהל שנמצא "בשטח".

 

אז, עד שיתבצע סבב השרים שנתניהו מתכנן יואיל נא ראש הממשלה להוריד עומס מהשר לוין ולדאוג לכך שיהיה לו עיסוק מרכזי אחד בלבד עליו אנחנו משלמים לו שכר - שר תיירות במשרה מלאה. במתכונת הנוכחית המשרה של שר התיירות מיותרת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x