$
בארץ

פרסום ראשון

המדינה תגבה מע"מ מחברות שמוכרות לישראלים באינטרנט

רשות המסים הפיצה תזכיר חוק שלפיו חברות שמספקות שירותים, כמו נטפליקס, או מוכרות מוצרים וירטואליים, כמו אמזון, יחלו לשלם מע"מ, גם אם לא הקימו מרכז בארץ

עמרי מילמן 19:4113.03.16

רשות המסים הפיצה אתמול תזכיר חוק שלפיו חברות זרות המוכרות מוצרים וירטואליים או מספקות שירותים באינטרנט ללקוחות ישראלים יחויבו במע"מ. התזכיר נוגע לשירותים אלקטרוניים, שירותי תקשורת, שירותי רדיו וטלוויזיה, אספקת תוכנות, מוצרי בידור, ספרים, מוזיקה, הימורים, משחקים, תוכניות

טלוויזיה, סרטים, שידורי אינטרנט ושירותי הוראה מרחוק.

 

עד כה רק לחברות גדולות שנותנות שירותים בארץ והקימו כאן מרכז פעיל היה תיק במע"מ, ולכן הן מדווחות ונדרשות לשלם על כל עסקה. כך למשל רכישת ספר דיגיטלי מאמזון לא חויבה במע"מ, ולאחר תיקון החוק תחויב במע"מ.

 

דוגמאות נוספות לחברות שיושפעו מהתיקון הן אתרי מלונות וספקית שידורי הטלוויזיה נטפליקס. על פי הערכות רשות המסים ומשרד האוצר, המהלך צפוי להכניס עשרות מיליוני שקלים בשנה.

 

מדובר במהלך מקובל במדינות העולם שהמליץ עליו ארגון ה־OECD בעת האחרונה. החוק ישפיע רק על שירותים, שכן למוצרים (טובין) יש מנגנון מיסוי נפרד — פטור מלא עד 75 דולר, מע"מ בטווח של 75–500 דולר, ומע"מ בתוספת מכס מעל 500 דולר.

 

כדי למנוע הכבדה גדולה מדי על החברות הזרות, מוצע כי התשלום למע"מ ייעשה אחת לתקופה, לפי החלטת שר האוצר. החברות לא יחויבו לקיים ספר חשבונות כמו שנדרש עוסק במע"מ היום.

 

תזכיר החוק יוגש לאישור הממשלה בקרוב. בסוף התהליך, לאחר שיאושר החוק, תצטרך רשות המסים לפנות לאתרים הזרים וליידע אותם על שינוי החוק. ברשות מעריכים כי מאחר שמדובר במהלך התופס תאוצה בעולם, הקושי מולם לא יהיה רב.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x