$
משפט

ענבל אור: "חידוש הבקשה למינוי מפרק הוא ניסיון לסחוט כספים שלא כדין"

חברת אור סיטי נדל"ן הגיבה לבקשה החוזרת של אברהם וולך למנות מפרק זמני לחברה עקב טענה לחוב של 400 אלף שקל

זוהר שחר לוי ותומר גנון 16:3009.03.16

"ניסיון לסחוט כספים שלא כדין". כך מגדירה חברת אור סיטי נדל"ן של היזמית ענבל אור, החשודה בהעלמת מס, את חידוש הבקשה למינוי מפרק זמני שהוגשה אתמול לבית המשפט, בטענה שהיא חדלת פירעון.

 

 

את הבקשה הגיש אברהם וולך, באמצעות עוה"ד אבנר כהן ואלעד עפארי, אשר טוען לחוב של 400 אלף שקל. הוא טוען כי במסגרת הסכמות בין הצדדים בשבוע שעבר, הועברה לידו המחאה על סכום הכסף שהחברה הייתה חייבת לו לפירעון מיידי. לאחר החלטת השופט איתן אורנשטיין מסוף השבוע לדחות את הבקשה לפירוק זמני, העבירה אור סיטי דרישה לבאי כוחו להשיב לידיה את ההמחאה.

 

ענבל אור ועו"ד יעקב וינרוט באחד הדיונים בביהמ"ש ענבל אור ועו"ד יעקב וינרוט באחד הדיונים בביהמ"ש צילום: אוראל כהן

 

בהמשך, בהודעת דואר אלקטרוני, ציינו נציגי החברה כי תשלום החוב כמוהו כהעדפת נושים פסולה ואשר על כן , אין מקום לאפשר תשלום זה. "אלא", כותב וולך לבית המשפט, "שהעדפת נושים פסולה יכולה להתקיים אך ורק כשעסקינן בחייב חדל פירעון, קרי החברה מודה למעשה שהיא חדלת פירעון ושהתשלום למבקש הינו בגדר העדפת נושים פסולה".

 

כאמור, החברה דוחה את הבקשה. באמצעות עו"ד דן נובהארי היא העבירה היום תגובה לבית המשפט שבה היא טוענת כי פירעון ההמחאה יהיה בניגוד להסכמה מוקדמת, ובניגוד להחלטת בית המשפט. לשיטתה, מועד הפירעון של החוב לוולך הוא רק בעוד 75 ימים.

 

"בקשה זו נולדה בחטא ועוון", כותב עו"ד נובהארי, "וכל תכליתה לנסות לקבל מבית המשפט הנכבד 'הכשר' למהלך פסול ונפסד של המבקש ובאי כוחו, בניסיון להתחמק מההסכמות ומההתחייבויות המפורשות והכתובות כנאמנים כלפי החברה". הוא הוסיף כי "הנאמנים התחייבו כי ההמחאה תועבר למבקש אך ורק אם שתי הבקשות - פירוק ומינוי מפרק זמני – תימחקנה יחד, ולמעשה רק אם תיק הפירוק ייסגר (מה שלא קרה). אחרת הנאמנים ישיבו את ההמחאה לידי החברה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x