$
משפט

פרסום ראשון

בקשת הפירוק נגד ענבל אור חוזרת לבית המשפט

אברהם וולך, שטוען לחוב של 400 אלף שקל, שב ומבקש למנות מפרק זמני לחברת אור סיטי נדל"ן בטענה כי החברה חדלת פירעון, ולמעשה אף הודתה בכך בהודעה ששלחה לו; במקביל, לקוח אחר פנה להטלת עיקולים בהוצאה לפועל בשל המחאה שחזרה

זוהר שחר לוי 20:3708.03.16

שבוע לאחר שבית המשפט המחוזי בתל אביב דן בבקשות שהוגשו לפירוקה של אור סיטי נדל"ן, פתח היום (ג') לקוח של החברה בהליכי הוצאה לפועל על רקע המחאה בסכום של 100 אלף שקל שחזרה. במקביל, מגיש בקשת הפירוק הראשונה נגד אור שב ומבקש הערב מבית המשפט למנות לה מפרק זמני: אברהם וולך, שטוען לחוב של 400 אלף שקל, טוען כי החברה חדלת פירעון ולמעשה אף הודתה לכך בהודעה ששלחה לו. 

 

 

 

הלקוח שפתח בהליכי הוצאה לפועל טוען ששילם מקדמה של 100 אלף שקל על דירה במסגרת קבוצת רכישה ברמת גן, פרויקט שטרם יצא לאור. לאחרונה, ובטרם פרצה פרשת המסים שבמסגרתה נחקרה אור, חזר בו הלקוח והוא ביקש את כספו חזרה.

 

לפי בא כוחו, עו"ד אהוד רז, הלקוח נתקל בקשיים לקבל את כספו בחזרה והמחאה שניתנה לו לפירעון לפני כמה ימים לא כובדה על ידי בנק מזרחי. לאחר שנדחו על ידי החברה במשך מספר ימים בנוגע לקבלת הכסף, נפתח לבסוף תיק הוצאה לפועל בבית משפט השלום בקרית שמונה. הבקשה שהוגשה לבית המשפט דורשת הטלת עיקולים הן על חברת אור סיטי נדל"ן והן על אור עצמה, כערבה באופן אישי לחוב. עו"ד רז אף ביקש כי יוצא נגד אור צו עיכוב יציאה מהארץ. בית המשפט טרם נתן החלטה בעניין.

 

בקשה חדשה למפרק זמני

 

במקביל, מגיש בקשת הפירוק המקורית נגד אור, אברהם וולך, מבקש שוב מבית המשפט למנות מפרק זמני לחברת אור סיטי נדל"ן לאחר שלדבריו התברר לו כי החברה חדלת פירעון. כזכור, וולך היה הראשון שפנה לבית המשפט, לפני כשבועיים, וביקש לפרק את החברה. לדבריו, הוא שילם 400 אלף שקל כמקדמה על דירה בפרויקט בתל אביב ואז גילה שנמכרה לאחר.

 

 

 צילום: אוראל כהן

 

זמן קצר לאחר שוולך, המיוצג על ידי עוה"ד אלעד עפארי ממשרד כהן, וילצ'יק ושות', הגיש את הבקשה לבית המשפט המחוזי הצטרפו לבקשתו לקוחות ונושים נוספים. אולם בטרם התקיים הדיון בפני שופט הפירוקים איתן אורנשטיין, הודיע וולך כי הגיע להסכמות עם החברה וכי הוא מבקש למשוך את הבקשה. למרות בקשתו, קבע בית המשפט את התיק לדיון דחוף ובסופו, לאור התחייבויותיה של אור להעביר סכום של מיליון שקל לאחד הנושים, החליט השופט אורנשטיין כי אין מקום למינוי מפרק זמני.

 

הערב פנה שוב וולך לבית המשפט, שוב בבקשה דחופה למנות מפרק זמני לחברה "נוכח חדלות פרעונה של החברה וחוסר יכולתה לעמוד בהתחייבויותיה הכספיות". לפי הבקשה, במסגרת ההסכמות בין הצדדים בשבוע שעבר הועבר לידי וולך המחאה על סכום הכסף שהחברה הייתה חייבת לו, 400 אלף שקל. בין הצדדים הוסכם כי ההמחאה תימסר לוולך לפירעון מיידי. לאחר החלטת השופט אורנשטיין לדחות את הבקשה לפירוק זמני, העבירה החברה דרישה לבא כוחו להשיב לידיה את ההמחאה. בהמשך, בהודעת דואר אלקטרוני, ציינו נציגי החברה כי תשלום החוב כמוהו כהעדפת נושים פסולה ואשר על כן , אין מקום לאפשר תשלום זה. "אלא", כותב וולך לבית המשפט, "שהעדפת נושים פסולה יכולה להתקיים אך ורק כשעסקינן בחייב חדל פירעון, קרי החברה מודה למעשה שהיא חדלת פירעון ושהתשלום למבקש הינו בגדר העדפת נושים פסולה".

 

 

מוקדם יותר היום נחקר אור פעם נוספת ברשות המסים במשך מספר שעות. במהלך החקירה חשה אור, והחוקרים הזמינו אמבולנס עבורה. אך שבבדיקה לא נמצא דבר עמדה אור על כך שיפנו אותה לבית החולים הדסה עין כרם. עו"ד אודי ברזילי המייצג את ענבל אור בחקירת המיסים מסר כי "ענבל מודה לחוקרים על ההתחשבות והרגישות ותשוב להיחקר מייד לאחר שתסיים את הבדיקות הרפואיות".

 

באשר לבקשת הפירוק, מסר פרקליט החברה, עוה"ד דן נובהארי, כי "מדובר בבקשה עקרה, קנטרנית וממוחזרת שהוגשה שוב חרף החלטת בית המשפט המחוזי, אשר כבר דחה את הבקשה הקודמת למינוי מפרק זמני לחברה. בימים האחרונים ומאז החלטתו הנ"ל של בית המשפט המחוזי, הופעל מצידו של מר וולך לחץ כבד על החברה בניסיון להקדים את התשלום, תחת האיום שאם הדרישה לא תיענה על ידי החברה, תוגש בקשה חוזרת מטעמו למיוני מפרק לחברה (כפי שנעשה עתה). מדובר בניסיון פסול ונפסד להפעיל לחץ פסול על החברה, משיקולים זרים ופסולים, בניסיון לגרום לחברה לפעול שלא כדין ובניגוד מוחלט להחלטת בית המשפט המחוזי ולהנחיותיו הברורות בהחלטה. למרבה הצער, ב"כ של מר וולך אשר מחזיקים בהמחאות בנקאיות של החברה, מנסים לפעול בניגוד להסכמות הכתובות שבין הצדדים ובאי כוחם, ובניגוד לחובתם והתחייבותם בכתב כנאמנים (של שני הצדדים) להשיב את ההמחאה לחברה. מטרת הבקשה הינה לנסות ולהכשיר את השרץ באמצעות בית המשפט, והחברה סמוכה ובטוחה כי המהלך הנפסד נדון לכישלון. החברה תעמוד בהתחייבותה כלפי מר וולך (במועד), אולם לא תיכנע להפעלת לחצים פסולים ולאיומים של גורמים אינטרסנטים שרואים רק את טובתם האישית לנגד עיניהם, ושאינם טורחים לכבד לא הסכמים ולא החלטות של ערכאות שיפוטיות".

 

באשר להליך בהוצאה לפועל נמסר מהחברה: "אנו נמצאים בתהליך להסדיר את כל התשלומים שבוצעו ע"י החברה באופן כולל ומקיף. החברה תעמוד בכל התחייבויותיה הכספיות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x