$
משפט

בעל מאפיות בר"ג נעצר בחשד שהעלים הכנסות של 30 מיליון שקל

סמי מועלם בעלי רשת "מאפה הדקל" חשוד בין השאר שהציב בעסקיו קופות רושמות כדי ליצור מראית עין של רישום הכנסות כדין. כמן כן הוא נחשד שלא דיווח על העסקת עובדים ולא ניכה מס ממשכורותיהם

עמרי מילמן 15:5508.03.16

בעלים של רשת של 3 מאפיות "מאפה הדקל" ברמת גן, סמי מועלם (60), נעצר בחשד כי העלים הכנסות של יותר מ-30 מיליון שקל. כמן כן הוא נחשד שלא דיווח על העסקת עובדים בעסקיו. הוא שוחרר בערבות והפקיד את דרכונו.

 

מבקשת המעצר עולה כי במהלך השנים נערכו בעסקיו מספר ביקורות בהן נמצאו ליקויים שונים, ואנשי רשות המסים נתקלו באלימות מילולית מצד בעלי העסקים. לפי רשות המסים, למרות הביקורות הללו מועלם לא פעל כדי להסדיר את פעילותו מול רשות המסים.

 צילום: שאטרסטוק

 

עוד עולה מבקשת המעצר כי החוקרים תפסו מסמכים המעידים על קניות של מוצרים וחומרי גלם בהיקף של מיליוני שקלים, מה שמלמד על היקף עסקיו. עוד גילו החוקרים כי מועלם לא דיווח על העסקתם של עובדים בבתי העסק שלו ולא ניכה מס

ממשכורותיהם כפי שהחוק מחייב. למעשה, לטענת רשות המסים, הוא הציב בעסקיו קופות רושמות רק על מנת לייצר מראית עין של רישום הכנסות כדין.

 

חקירת הרשות העלתה כי בחשבונות הבנק הרשומים על שם אשתו, נמצאו הפקדות של מיליוני שקלים, שלהערכת רשות המסים מקורם מהכנסות לא מדווחות של המאפיות.  

 

אתמול הפכה החקירה לגלויה ובוצעו חיפושים בביתו של מועלם ובבתי העסק שלו. כמו כן, נחקרו בני משפחה ועובדים שלו. החקירה, שנעשתה על ידי יחידת יהלום ברשות המסים בעקבות מידע שהגיע ממשרד פקיד שומה גוש דן, צפויה כעת להימשך.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x