$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

רשות החברות תפתח במו"מ למכירת תעש לאלביט מערכות

עכשיו זה רשמי: ועדת המכרזים במשרד האוצר החליטה אתמול סופית למכור את החברה לאלביט בכפוף לסיכום על מחיר. החשבת הכללית מתנגדת לעסקה

גולן חזני 06:4608.03.16

עסקת מכירת חברת תעש לאלביט מערכות תופסת תאוצה, והיא עשויה להיחתם בתוך כמה ימים. ל"כלכליסט" נודע כי ועדת המכרזים ברשות החברות הממשלתיות החליטה אתמול שצוות של שלושה חברים יפתח במשא ומתן מיידי למכירת תעש לאלביט מערכות, שנותרה התמודדת היחידה במכרז. בצוות המו"מ יהיו חברים מנהל רשות החברות הממשלתיות אורי יוגב, היועץ המשפטי של משרד האוצר אסי מסינג וראש אגף התקציבים באוצר אמיר לוי.

 

בוועדת המכרזים של רשות החברות חברים שלושה נציגים של רשות החברות הממשלתיות (המנהל, סגנו והיועצת המשפטית של הרשות), היועץ המשפטי של משרד האוצר ונציג החשבת הכללית במשרד האוצר. נכון למועד סגירת הגליון, שאלת המחיר המינימלי שתידרש אלביט מערכות לשלם נותרה פתוחה בוועדה: על פי הערכות, ראש רשות החברות אורי יוגב תומך במחיר של כ־1.5־1.6 מיליארד שקל ואילו החשבת הכללית מיכל עבאדי-בויאנג'ו דורשת מחיר של 2 מיליארד שקל לפחות. אם המחיר לא ייראה לחשבת הכללית, נציגה צפוי להתנגד לו בהצבעה בוועדת המכרזים ולהשאר בדעת מיעוט.

 

מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד התנגד בעבר לעסקת מכירת תעש, כל עוד מתקיימת בדיקת מבקר המדינה בנושא. הוא אף אמר בעבר כי יש להעניק משקל יתר לדעתם של נציג החשבת הכללית בוועדה וליועץ המשפטי מסינג, שככל הנראה נמנע כעת משאלת המחיר. הוא יידרש לנושא היום, ואף לנסות להתערב.

 

המכרז למכירת תעש התנהל בצורה מעוררת מחלוקת כשארבעה מבין חמשת המתמודדים שעלו לשלב הסופי החליטו לפרוש והשאירו את אלביט לבד בהתמודדות.

 

1.5 מיליארד שקל - המחיר המינימלי שיש לדרוש על תעש לפי יוגב 1.5 מיליארד שקל - המחיר המינימלי שיש לדרוש על תעש לפי יוגב

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x