$
רכב

בלעדי לכלכליסט

בחירה יקרה לרה"מ ולנשיא: אאודי A8 או מרצדס S קלאס

ל"כלכליסט" נודע שהגרסאות הממוגנות של רכבי היוקרה הגיעו לשלב האחרון בבחירת רכבי השרד לראשי המדינה. המכוניות הקודמות בנות שש

תומר הדר 07:1701.03.16

אאודי A8 סקיוריטי ומרצדס S קלאס גארד הם שני כלי הרכב שהמדינה בוחנת לשימוש ראש הממשלה ונשיא המדינה - כך נודע ל"כלכליסט". שני כלי הרכב הגיעו לישורת האחרונה של תהליך הבחירה, שהחל לפני שנתיים, ובמסגרתו נבחנו רכבי יוקרה אחרים כמו ב.מ.וו סדרה 7. הן ה־A8 והן ה־S קלאס נמצאו מתאימות לשימוש ראש הממשלה והנשיא מבחינת תכונות הרכב ומבחינת יכולותיו לשאת אמצעי מיגון ולוחמה בטרור. בסופו של התהליך תבחר המדינה דגם אחד, והוא יסופק לשני הבכירים. שוויין של שתי המכוניות הוא כמיליון שקל וחצי.

 

הנשיא, ראובן ריבלין הנשיא, ראובן ריבלין צילום: אלכס קולומויסקי

כיום נוסעים ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא המדינה ראובן ריבלין בצמד מכוניות A8 סקיוריטי, בעלות מנוע בנזין בעל 12 בוכנות בנפח של 6.0 ליטרים, שיוצרו בשנת 2010. שתי המכוניות נחשבות לקשישות לאחר שגמאו מאות אלפי קילומטרים, ועל פי גורמים המקורבים למשרד האוצר, בשנתיים האחרונות הומלץ להחליפן כמה פעמים בשל עלויות אחזקתן. על פי הערכות, לנוכח הימשכות תהליך הסינון והעובדה שמדובר בגרסאות משוריינות של אאודי A8 ושל מרצדס S קלאס, עשויות לחלוף עוד יותר משנתיים עד שייבחר הרכב החדש שיסופק למדינת ישראל.

 

אאודי A8 סקיוריטי נחשבת לאחת ממכוניות היוקרה העמידות ביותר בעולם מפני מתקפות טרור. על פי מפרט אאודי, המכונית מצוידת בשכבת שריון קרמי העמידה בפני ירי נשק קל ורימוני יד ובמערכת כיבוי שריפות. נוסף על כך, בתא המטען של הרכב מותקן מרכז תקשורת מיוחד ומערכת גיבוי למקרה של כשל. באפשרות המדינה לשדרג את הרכב, ותמורת תשלום נוסף להתקין בו גם מערכת המונעת חדירת גזים רעילים.

 

אאודי A4 אאודי A4 צילום: נמרוד גליקמן

 

מרצדס S קלאס ברמת הגימור גארד נחשבת גם היא למכונית כמעט בלתי חדירה. בדלתותיה מותקנים חיזוקי פלדה, ותא הנוסעים שלה כולל מגנים מיוחדים מפני רסס וירי מנשק קל. נוסף על כך, תחתית הרכב מוגנת מפני מוקשים ומטענים מחזיתה ועד זנבה.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x