$
בארץ

פצוע אנוש מתקיפת גרזן בקניון במעלה אדומים

פיגוע אחרי חצות: מאבטח בן 48 נפצע קשה מאוד בתוך הקניון, בביה"ח הדסה נלחמים על חייו. במשטרה יבדקו מדוע לא היה חמוש. מצוד אחר המחבל שנמלט, במסלול הבריחה נמצא גרזן. נאסרה כניסת פועלים פלסטינים למעלה אדומים

ynet 08:3026.02.16
חחשד לפיגוע לילי בתוך קניון: מאבטח בן 48 נפצע הלילה (ו') באורח קשה מאוד בכניסה לקניון במעלה אדומים. הדוקר נמלט ובמסלול הבריחה שלו נמצא גרזן, שככל הנראה שימש אותו בתקיפה. המאבטח לא היה חמוש ובמשטרה יבדקו זאת וכן את הנחיות האבטחה בקניון.

 

הקניון היה סגור בעת

התקיפה, ואיש לא היה יכול להיכנס אליו ללא אישור. מהמשטרה נמסר כי סמוך לשעה 01:15 התקבל דיווח על אדם שנדקר בקניון במעלה אדומים. כוחות משטרה רבים הגיעו למקום, שם הבחינו במאבטח מוטל על הרצפה כשעל גופו סימני דקירה רבים. חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו לפצוע טיפול רפואי ופינו אותו לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים כשהוא מחוסר הכרה ומונשם, עם סימני אלימות בפלג גופו העליון.

 

מתחקור של המשטרה והשב"כ בשטח עולה כי ככל הנראה מדובר בפיגוע על רקע לאומני. כוחות משטרה רבים, בשיתוף משמר הגבול וכוחות ביטחון נוספים, פתחו במצוד אחר החשוד בדקירה. בנוסף הוחלט כי לא תותר כניסת פועלים פלסטינים לעיר עד יום ראשון. מפקד מחוז ש"י, ניצב שלומי מיכאל: "מדובר באירוע קשה. אנחנו נעשה הכל בכדי לשים את ידינו על המפגע".

 

בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים נלחמים על חייו של המאבטח. הם מסרו כי "אל יחידת הטראומה פונה ממעלה אדומים גבר בן 48 עם דקירה בפלג גופו העליון. הוא נותח ומצבו קשה מאוד, סכנה נשקפת לחייו".

 

ראש העיר מעלה אדומים בני כשריאל אמר כי על פי הממצאים בשטח המחבל פגע בגרזן במאבטח: "תגברנו את הסיורים ואת השמירה. מעלה אדומים הייתה תמיד שקטה במשך כל האינתיפאדות, וגם בצוק איתן ובגל הטרור הנוכחי לא היה שום פיגוע כאן, ולכן זה כואב מאוד. אנחנו מקווים מאוד שהביטחון יחזור אלינו. יש לנו יחסים קורקטיים וטובים עם השכנים שלנו".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x