$
משפט

כתב אישום נגד שלמה נחמה על עבירות מס בכפוף לשימוע

לפי החשד, יו"ר בנק הפועלים לשעבר השתמש במרמה כדי לקבל פטור ממס שבח בהיקף של 2.5 מיליון שקל, עבור מכירת דירה בת"א ב-45 מיליון שקל. זומנו לשימוע גם עורכי הדין גבע חביב ואורית קוך

תומר גנון וזוהר שחר לוי 12:1831.01.16

פרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) הודיעה היום לאיש העסקים שלמה נחמה, יו"ר בנק הפועלים לשעבר, ולעורכי הדין גבע חביב ואורית קוך כי נשקלת העמדתם לדין, בכפוף לשימוע, בגין שימוש במרמה ותחבולה בכדי לקבל פטור ממס שבח מקרקעין עבור מכירת נכס בשווי עשרות מיליוני שקלים. שווי הטבת המס שקיבל הייתה 2.5 מיליון שקל.

בהודעה נכתב כי בשנת 2013 החזיק נחמה, ביחד עם בת זוגו, במעטפת דירת מגורים במגדל יוקרה במגדל רוטשילד 1 בתל אביב. על פי הדין, מעטפת דירה שאינה ראויה למגורים, אינה מזכה את המוכר בפטור ממס מקרקעין, בעוד שדירה הראויה למגורים זכאית לפטור. לאחר מו"מ עם רוכש פוטנציאלי, התקשר נחמה בהסכם למכירת מעטפת הדירה תמורת 45 מיליון שקל. בעקבות המכירה פעלו החשודים לשיפוץ ארעי וזמני בנכס, בעודם מודעים לכך שרוכש הנכס יהרוס את השיפוץ כשיקבל חזקה בנכס, ומבלי שהשיפוץ השפיע על מחיר הנכס, שנקבע עבור מכירת המעטפת בלבד.

שלמה נחמה. נחקר שלמה נחמה. נחקר צילום: אוראל כהן

 

בנוסף, לפי החשד, בדיווח שהוגש למנהל מיסוי מקרקעין בגין המכירה השמיטו החשודים פרטים מהותיים על מנת להסתיר את התחבולה בה נקטו. על פי החשד ביצוע השיפוץ הארעי והדיווח החלקי והמטעה למנהל מיסוי מקרקעין, מהווים שימוש במרמה ותחבולה, במטרה להתחמק מתשלום מס עבור מכירת הנכס. התיק נחקר על ידי רשות המיסים- חקירות מס הכנסה תל אביב.

 

המגדל ברוטשילד 1 בתל אביב המגדל ברוטשילד 1 בתל אביב צילום: עמית שעל

 

מטעמו של שלמה נחמה נמסר כי "הדירה המדוברת נמכרה כאשר היא עומדת בכל הקריטריונים המזכים את נחמה בפטור ממס במכירת דירת מגורים מזכה. כמו כן, הוא פעל בנושא בעצה וליווי של יועצים משפטיים מהשורה הראשונה. במסגרת הערר האזרחי הציג נחמה באמצעות עורכי דינו את מכלול הקריטריונים המזכים בפטור תוך הצגת ראיות ותקדימים המוכיחים זאת".

 

עו"ד דורון ברזילי המייצג את עו"ד אורית קוך מסר: "מדובר במחלוקת אזרחית לגיטימית שראוי שתתברר בהליך אזרחי. אנחנו מעריכים כי לאחר שנפרוש את טענותינו, התיק יחזור למימדים הראויים לו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x