$
בארץ

משרד הבינוי יקים מאגר לאומי לתשתיות חיוניות

המאגר ירכז נתונים מכל משרדי הממשלה והרשויות השונות על תשתיות חיוניות כמו חשמל, גז, מים וכבישים. הצורך בהקמתו עלה עקב קשיים שבהם נתקלו גופים שונים שביקשו לבצע עבודות תשתית

דותן לוי 16:3330.01.16

הממשלה תדון מחר בהצעת החלטה להקמת מאגר לתשתיות לאומיות, שיהיה תחת אחריותו של שר הבינוי והשיכון. המאגר יכלול את כל המידע הקיים בידי משרדי הממשלה בתחום התשתיות הלאומיות החיוניות. בין היתר יכלל בו מידע על תקשורת, כבישים, ביוב, כבלים, חשמל, מים, גז, נפט ועוד. המשרד יהיה אחראי לאבטח את המאגר ולדאוג כי הנתונים הרגישים שיכללו בו לא יודלפו.

 

הצורך במאגר עלה עקב קשיים שהתגלו כאשר גופים שונים ניגשו לבצע עבודות תשתית מבלי שהיתה בידם האפשרות לקבל מידע נגיש על תשתיות אחרות שעשויות להוות מכשול לביצוע העבודה. "היעדרו של מידע נגיש מוביל לפגיעה בתשתיות במהלך ביצוע עבודות תשתיות אחרות", נכתב בהצעת ההחלטה. המרכז שיוקם יוכל לספק מידע נגיש ועדכני וכך לסייע לגופים המבצעים.  

מאגר מים מותפלים ליד חדרה מאגר מים מותפלים ליד חדרה צילום: אלעד גרשגורן

  

איסוף הנתונים למאגר יתבצע לאחר הנחיה שתועבר לכלל משרדי הממשלה הרלוונטיים, החברות הממשלתיות והרשויות המקומיות לשתף את המידע הקיים ברשותן על תשתיות. לצורך קביעת הכללים ליצירת המאגר תוקם ועדת היגוי בין-משרדית תקבע בין היתר את דרכי השמירה על המאגר ואבטחתו וכן איזה גופים יקבלו הרשאה לעשות בו שימוש ולאיזו מטרה. העברת המידע תחל רק לאחר שכל הכללים לכך יקבעו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x