$
משפט

קרטל המשלחות לפולין: חלק מהחשודים שוחררו בתנאים מגבילים

ביהמ"ש אישר לשחרר חלק מהמעורבים בפרשה לאחר שבשבוע שעבר נעצרו תשעה בחשד לתיאום שגרם להעלאת מחירים במשלחות נוער מטעם בתי הספר; בתוך כך הותרו לפרסום שמם של שני חשודים: נחמן קידר ואיילת יונגסטר

זוהר שחר לוי 12:3224.01.16

בית משפט השלום בראשון לציון אישר לשחרר תחת תנאים מגבילים כמה מהחשודים שנעצרו במסגרת חקירת הקרטל במשלחות הנוער לפולין. בתוך כך הותרו לפרסום פרטיהם של שני חשודים הבעלים של חברת טיולי הגשר לעולם, נחמן קידר וקרובת משפחתו ועובדת החברה איילת יונגסטר ששמם היה תחת איסור פרסום.

 

 

בית המשפט שחרר תחת תנאים מגבילים גם את פיני גינזבורג, בעל מניות ודירקטור בחברת התעופה אל על והמנכ"ל והבעלים של חברת י.הלל שעל פי החשד תיאמה מהלכים עסקיים מול סוכנויות נסיעות וכן את צבי סער, האחראי בי. הלל על מסעות פולין.

 

חברת טיולי הגשר לעולם הינה סוכנות נסיעות המארגנת נסיעות לחו"ל. נחמן קידר, אביו של עו"ג עדי קידר, משמש בה כבעלים וכמנכ"ל ואילו קרובת משפחתו יונגסטר הינה עובדת בחברה. פיני גינזבורג הוא בעל מניות (10%) ודירקטור בחברת התעופה אל על וכן המנכ"ל והבעלים של חברת י. הלל שעל פי החשד תיאמה מהלכים עסקיים עם חמש סוכנויות נוספות, שגרמו לכאורה לעליית מחירי חבילות המסע – הטסה ושירותים הניתנים למשלחות בני נוער לפולין. על פי אתר משרד החינוך, מחיר מסע לפולין יכול להגיע לכ-5,300 שקל לשבוע לאדם בחדר זוגי. 

 

משלחות הנוער במחנה אושוויץ משלחות הנוער במחנה אושוויץ צילום: אופירה יוחנן

 

השופטת סמדר קולנגר-אברמוביץ שחררה תחת תנאים מגבילים את קידר ויונגסטר, וכן את משה הרטמן, האחראי על מסעות פולין בדיזנהאוז ואהרון טורוביץ, מנהל מחלקה בסוכנות הנסיעות אקדמי טרוול שבבעלות איסתא.

 

על החשודים הוטל מעצר בית למשך 5 ימים וערבויות כספיות. בנוסף, נאסר עליהם להגיע למשרדיהם וליצור קשר עם המעורבים בחקירה למשך 30 ימים. כמו כן, אסר עליהם בית המשפט לצאת מהארץ אלא בתיאום עם מנהל מחלקת החקירות ברשות ההגבלים העסקיים.

 

בשבוע שעבר נעצרו 9 חשודים בפרשה על ידי חוקרי רשות ההגבלים העסקיים והיחידה הארצית לחקירות כלכליות של המשטרה (היאל"כ). לפי החשד גורמים ממשרדי נסיעות שונים חברו לקרטל שגרם להעלאת מחירים, לאחר שזכו במכרז של משרד החינוך כזכייניות לצורך הוצאת משלחות נוער מטעם בתי ספר לפולין. הרשות טוענת שהם ביצעו תיאום מחירים וחלוקת שוק, על מנת לקדם בחירתם על ידי בתי הספר באופן שתואם ביניהם מבעוד מועד ומבלי שהתקיימה תחרות של ממש.

 

רשות ההגבלים והמשטרה מייחסים למעורבים עבירות של הסדרים כובלים בנסיבות מחמירות, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ועבירות על חוק איסור הלבנת הון.

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x