$
בארץ

נתניהו נפגש בדאבוס עם מנכ"לית HP מג וויטמן

השניים דנו באפשרות של הרחבת פעילות החברה בישראל; ראש הממשלה צפוי להיפגש, בין השאר, עם יו"ר גוגל אריק שמידט ובכירים בתעשיית הסייבר העולמית

רוני זינגר 22:5920.01.16

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום עם מנכ"לית HP העולמית מג וויטמן, בכנס הכלכלי העולמי בדאבוס. נתניהו הגיע לכנס כשהוא מלווה במנכ"ל משרד ראש הממשלה אלי גרונר, ראש המועצה הלאומית לכלכלה פרופ' אבי שמחון וראש מערך הסייבר הלאומי ד"ר אביתר מתניה.

 

בפגישתו עם ויטמן הביע נתניהו את הערכתו לחברת HP על הקשר עם ישראל וסקר את הסיבות לכדאיות לשת"פ בעולם הטכנולוגי ובסייבר בפרט.

 

מג וויטמן מג וויטמן צילום: בלומברג
ראש הממשלה שוחח עם וויטמן על האפשרויות הגלומות בדרום וצפון הארץ עבור הרחבת פעילות החברה. המנכ"לית הדגישה את המחויבת ארוכת השנים של החברה לישראל, בה השקיעה כבר מיליארדי דולרים ומעסיקה מעל 5,000 עובדים. בפגישה נדונה הרחבת הפעילות בישראל, בין השאר גם בתחום המדפסות תלת מימד ובעולם הסייבר.

 

קודם לפגישה עם וויטמן נפגש ראש הממשלה עם מנכ"ל ומייסד חברת Uber, טראוויס קלאניק.

 

מחר ייפגש נתניהו עם סגן נשיא ארצות הברית, ג׳ו ביידן, ולאחר מכן גם עם מזכיר המדינה ג׳ון קרי. ראש הממשלה ייפגש גם עם נשיאה הנכנס של ארגנטינה מאוריסיו מאקרי, ראש ממשלת הולנד מארק רוטה, ועם מנהיגים נוספים וראשי הכלכלה העולמית, בהם יו״ר גוגל אריק שמידט.

 

נתניהו ייפגש גם עם בכירים בתעשיית הסייבר העולמית. במפגש יידונו איומי הסייבר למידע ולמערכות פיזיות, והשלכותיהם על ההתפתחות וההטמעה של טכנולוגיות חדשניות. בתוך כך, ייבחנו הסיכונים הכלכליים, החברתיים והאסטרטגיים הכרוכים באיומים אלה, ושיתופי הפעולה הייחודיים שנדרשים בין ממשלות למגזר הפרטי בתחום זה. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x