$
בארץ

נפסלה מועמדותו של נח הקר לתפקיד יו"ר רשות החשמל החדשה

הקר היה אמור להתמנות לתפקיד כמינוי אישי של שר האנרגיה שטייניץ; ואולם הוא לא עבר את המשוכה של ועדת גלאור למינוי בכירים בשירות הציבורי

ליאור גוטמן 20:4520.01.16

נפסלה מועמדותו של סגן ראש אגף התקציבים נח הקר, לתפקיד יו"ר מליאת רשות החשמל החדשה. הקר היה אמור להתמנות לתפקיד כמינוי אישי של שר האנרגיה יובל שטייניץ אבל היום (ד') הוא לא עבר את המשוכה של ועדת גלאור למינוי בכירים בשירות הציבורי.

 

באופן תמוה, הקר עבר את הקריטריונים לתפקיד שהועמדו על ידי נציבות שירות המדינה, אך נעצר כאמור במשוכה האחרונה. לפיכך, מי שיכהן בתפקיד עד למינוי חדש הם מנכ"ל משרד האנרגיה שאול מרידור וראש אגף התקציבים אמיר לוי.

 
שר האנרגיה יובל שטייניץ שר האנרגיה יובל שטייניץ צילום: נמרוד גליקמן

 

הסיבה המסתמנת לפסילתו של הקר היא מחסור בניסיון ניהולי. בעוד נציבות שירות המדינה הכירה להקר בעברו כרכז באגף התקציבים, ועדת גלאור הכירה רק בחלק מכהונתו שם, מה שהוביל כאמור לפסילתו. מי "שחוזר למשחק" הוא סגן מנכ"ל רשות החברות מוריס דורפמן שהיה יחד עם הקר המתמודד הסופי לתפקיד. כך או כך, מדובר במכה אישית לשטייניץ שחיפש שבועות ארוכים מועמד לתפקיד שהוא המינוי האישי הראשון שלו לגוף שאוחד רק לאחרונה (חיבור של רשות החשמל ומינהל החשמל) במסגרת חוק ההסדרים תוך פיטוריהם של יו"ר המליאה הקודמת אורית פרקש הכהן וראש מינהל החשמל יהודה ניב.

 

 

מלשכת שר האנרגיה נמסר כי "השר שטייניץ מצר על החלטת ועדת גלאור. השר משוכנע שהקר הוא מועמד מצוין לתפקיד יו"ר רשות החשמל החדשה מבחינת כישוריו, ניסיונו ובזכות העובדה שהצטיין בעבודתו ובלימודיו גם יחד. השר שטייניץ מכבד כמובן את החלטת הוועדה, אם כי הוא סבור שכפי שקבעה ועדת השירות בראשות נציב שירות המדינה לפני כשבועיים - שניסיונו הניהולי של הקר תואם את הנדרש על פי הגדרת התפקיד. השר מודה להקר על מועמדותו לתפקיד, ומצטער על הטלטלה ועוגמת הנפש, שנאלץ לעבור כמו רבים וטובים, שהיו מועמדים לתפקידים בכירים אחרים בעת האחרונה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x