$
רכב

הכביש־שטח הבטוח ביותר: וולבו XC90

במבחני הריסוק והבטיחות של Euro NCAP לדגמי 2015 נבדקה בין היתר רמת הפגיעה בהולכי רגל. הונדה ג'אז נמצאה כמכונית הקטנה הבטוחה ביותר לנסיעה

תומר הדר 08:2018.01.16

ארגון בטיחות הרכב האירופי Euro NCAP, הנחשב למחמיר ביותר באירופה, דירג בשבוע שעבר את כלי הרכב הבטוחים ביותר באירופה לשנת 2015.

 

מרבית כלי הרכב קיבלו את הציון הגבוה ביותר של חמישה כוכבים במבחני הריסוק. אלא שציון של חמישה כוכבים כבר אינו נחשב לנדיר, ומה שמייחד את כלי הרכב הללו הוא ציון גבוה בתת־הסעיפים שבודקים את הבטיחות במקרים של פגיעה חזיתית, פגיעה מן הצד ופגיעה בהולכי רגל, כלומר את קיומו של מבנה שיקטין את הפגיעה בהולך רגל.

 

רוב המכוניות שהוכרזו על ידי הארגון כבבעלות דרגת הבטיחות הגבוהה ביותר הן מכוניות שמשווקות בישראל או ישווקו בה בקרוב.

 

מבחן ריסוק לוולבו XC90 מבחן ריסוק לוולבו XC90 צילום: יצרן

 

מן הנתונים עולה שרכב הכביש־שטח הגדול הבטוח ביותר ל־2015 הוא וולבו XC90, שקיבל ציון גבוה של 97 בסעיף ההגנה על מבוגרים ואת הציון המקסימלי 100 בסעיף שבדק הימצאות של אמצעי בטיחות אקטיביים ברכב כגון מערכת המסוגלת לבלום את הרכב בעת התקרבות למכשול, מערכת המסוגלת להסיט את הרכב בחזרה לנתיב הנסיעה ומערכת המתריעה באופן קולי לפני פגיעה בעצמים.

 

GLC של מרצדס הוא רכב הכביש־שטח הבינוני הבטוח ביותר, עם ציון 95 בסעיף ההגנה על המבוגרים, כלומר מידת ההגנה על היושבים מקדימה, שמתבטאת בין היתר במידת הקריסה של תא הנוסעים בזמן תאונה. בסעיף ההגנה על ילדים, כלומר רמת ההגנה שהרכב מעניק ליושבים במושב האחורי, שמתבטאת בין היתר בחיזוקי מתכת למרכב ובמספר כריות האוויר, קיבל הרכב ציון 89.

 

יגואר XE היא מכונית המנהלים הבטוחה ביותר, עם ציון 92 בסעיף ההגנה על המבוגרים וציון 82 בסעיף ההגנה על הילדים.

 

הונדה ג'אז היא המכונית הקטנה הבטוחה ביותר, עם ציון 93 בסעיף ההגנה על המבוגרים וציון 85 בסעיף ההגנה על הילדים.

 

מאזדה MX5 היא מכונית הספורט הבטוחה ביותר. המאזדה נחשבת לחריגה בקרב כלי הרכב המצטיינים: היא הרכב היחיד שזכה לציון של ארבעה כוכבים מתוך חמישה, אך קיבלה ציון גבוה של 93 בסעיף ההגנה על הולכי הרגל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x