$
דעות

אל תגעו ברפורמת קרן ברירת המחדל

הדרישה של המעסיקים להוסיף פרמטרים איכותיים לבחירת קרן הפנסיה שתיבחר לתת מענה לחוסכים שלא זכו לתנאים מיטיבים תמסמס את הרפורמה החשובה

רחלי בינדמן 08:0413.01.16
הדרישה של המעסיקים להוסיף פרמטרים איכותיים לבחירת קרן הפנסיה שתיבחר לתת מענה לחוסכים שלא זכו לתנאים מיטיבים על ידי המעסיק שלהם תמסמס את הרפורמה הכה חשובה של סלינגר.

 

באופן כזה יוכלו קרנות הפנסיה הגדולות השולטות היום ב־94% משוק הפנסיה להתמודד במכרז ולזכות בנקודות עודפות בזכות היתרון לגודל, רמת השירות ותשואות שיציגו על פני תקופות זמן סלקטיביות וכך לשמור על ההגמוניה שלהם בשוק הפנסיה.

 

חיסכון לפנסיה (אילוסטרציה) חיסכון לפנסיה (אילוסטרציה) צילום: שאסטרסטוק

 

רפורמת ברירת המחדל יכולה לייצר שחקן חדש בשוק הפנסיה מתוך קרנות הפנסיה הקטנות ולהתניע תחרות אמיתית בתעשייה שנשלטת היום בידי חברות הביטוח הגדולות. השחקניות הקטנות שרוצות דריסת רגל בשוק יסכימו להציע דמי ניהול אפסיים כדי לזכות במכרז, בניגוד לקרנות הפנסיה הגדולות, שמעוניינות לשמר את כוחן וחוששות מכך שדמי הניהול שייסגרו במכרז יצרו תקרת דמי ניהול חדשה בשוק הפנסיה ויפגעו בהכנסות שלהם.

 

 

למעסיקים נוח לעבוד עם קרנות הפנסיה הגדולות ועם סוכנויות הביטוח הגדולות שבבעלותן ואין להם רצון לשנות את הסטטוס קוו הזה גם אם העובדים ירוויחו מכך.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x