שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
דעות

צריכת אנרגיה מושכלת – צו השעה

ועידת האקלים 2015 חשפה את משבר האקלים הגלובאלי וצריכת האנרגיה המושכלת הנדרשת מכולנו. הדטה סנטר שנבנה בעיר פאלון שבשבדיה חושף את אחד מהפתרונות החשובים ביותר בהתמודדות הזאת

דורון קרופמן 10:3129.12.15

השימוש הגובר במידע דיגיטלי רק הולך וגובר ודי בהצצה לחלק מהתחזיות לשנת 2016 בכדי להבין שחשיבותם רק תמשיך להוסיף ולהעלות וכתוצאה מכך גם חשיבותם של מרכזי הנתונים המאחסנים את פריטי המידע הדיגיטליים.

 

חברת המחקר ABI Research צופה שתעבורת הנתונים השנתית ב- 2016 תעלה על 60,000 פטהבייט. חברת סיסקו צופה שמספר ההתקנים המחוברים לאינטרנט ב- 2016 יהיו יותר מפי שלושה מכלל אוכלוסיית העולם ותעבורת ה-IP ברשת עד 2018 תגיע ל-8.6 זטהבייט.

 

תעבורת הנתונים השנתית ב- 2016 תעלה על 60,000 פטהבייט תעבורת הנתונים השנתית ב- 2016 תעלה על 60,000 פטהבייט

 

מהפיכת הדיגיטציה המניעה את תעשיית מרכזי הנתונים יצרה מצד אחד צרכני מידע המחוברים 24 שעות ביממה לרשת ומצד שני מרכזי נתונים ענקיים הנדרשים לספק את שירותי המידע והתקשורת. מרכזי נתונים אלו הינם צרכני אנרגיה כבדים האחראים לצריכה של כ-4% מכלל הצריכה העולמית. ועידת האקלים 2015 חשפה בפני העולם כולו את הדחיפות הגלובאלית בצריכת אנרגיה מושכלת באופן שיאפשר להוריד את רמת פליטות גזי החממה ולהימנע מהתחממות גלובאלית שעתידה לפגוע אנושות בכדור הארץ.

 

על מנת לנסות ולהתמודד עם צריכת אנרגיה מושכלת מוקם בימים אלה, בעיר פאלון שבשבדיה, דטה סנטר ייחודי ויעיל מבחינה אנרגטית. הדטה סנטר המכונה - EcoDataCenter מחובר למערכת האנרגיה המקומית. המערכת החדשנית תאפשר שימוש חוזר בחום שנוצר על ידי מערכות המחשוב במרכז הנתונים והעברתו למערכת האנרגיה של המחוז לחימום הבניינים ברחבי העיר. בקיץ קיטור עודף ממפעל החשמל המקומי יפעיל את מערכות הקירור במרכז הנתונים. אספקת החשמל למרכז הנתונים תעשה על ידי אנרגיה מתחדשת בלבד. הקמת הבניין הראשון מתוך השלושה עתידה להסתיים ברבעון הראשון של שנת 2016 ומעניין יהיה לראות כיצד פרויקט חלוצי זה יצליח מצד אחד לתת את השירות המקצועי הטוב ביותר ומצד שני להשפיע באופן חיובי על האקלים והסביבה מבחינת צריכת אנרגיה.

 

מנהיגי העולם, עשו במעמד החתימה בועידת האקלים את הצעד הראשון, בהתמודדות עם הסוגיה הקריטית ביותר לשמירה על כדור הארץ. עכשיו נותר לראות אם כל אחד מאיתנו יפעל באופן מעשי על מנת לקדם פתרונות חכמים בכלל התחומים, ובפרט בתחום מרכזי הנתונים בכדי להוביל לצריכת אנרגיה מושכלת.

 

דורון קרופמן הוא מנהל הפעילות של APC מבית שניידר אלקטריק ישראל

בטל שלח
    לכל התגובות
    x