$
משפט

הכנ"ר: "ספק אם חשיפת פרטיהם של משקיעי קלע תגרום לפגיעה חמורה"

דוד האן הודיע לביהמ"ש כי הוא תומך בעמדתו העקרונית של היועמ"ש, לפיה אין נסיבות מיוחדות המצדיקות להטיל איסור פרסום על שמות ופרטי משקיעי הקרן שקרסה והותירה חובות של 296 מיליון שקל

תומר גנון 17:2221.12.15

"ספק אם חשיפת פרטיהם של משקיעי קרן קלע תגרום לפגיעה חמורה, ולכן דין בקשתם להידחות". כך סבור כונס הנכסים הרשמי (הכנ"ר) שבמשרד המשפטים, עו"ד דוד האן, במסגרת תגובתו לבקשתם של 240 משקיעי הקרן שקרסה והותירה חובות של 296 מיליון שקל, לחסות את פרטיהם.

  

 

בכך מאמץ הכנ"ר, באמצעות בא כוחו אביעד בללתי, את עמדתו העקרונית של היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, לפיה אין סיבה ניראת לעין להטיל חיסיון על פרטי המשקיעים. הכנ"ר מוסיף כי בעיניו אין נסיבות מיוחדות המצדיקות לאסור פרסום פרטים מתוך ההליך.

 

אמיר ברמלי, באחד הדיונים בבית המשפט אמיר ברמלי, באחד הדיונים בבית המשפט צילום: אריאל שרוסטר

 

"ההליך ענייניו חדלות פירעון של התאגידים המעורבים", כתב בא כוחו של וינשטיין, מנהל המחלקה המסחרית בפרקליטות מחוז ת"א אזרחי, ליעד וינבאום. "זכויות היסוד אותן יש לאזן (פומביות הדיון והזכות לפרטיות, ת.ג), אינם נסוגים מקום בו בית המשפט דן בהליכי חדלות פירעון.

 

"עקרונית ניתן לומר כי אין 'דמם' של נושים בהליכי חדלות פירעון, 'סמוק' מ'דמו' של תובע בהליך אזרחי רגיל. לשון אחר, אין העובדה שה'נתבע' נקלע להליכי חדלות פירעון, כדי להוות גורם בגינו יש מקום להזיז את 'נקודת האיזון' דלעיל, לכיוון שמירה על הפרטיות על חשבון עקרון פומביות הדיון. לפיכך, על פניו, דומה שבמקרה זה לא מתקיימים מי מהחריגים לעקרון פומביות הדיון".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x