$
בארץ

האופוזיציה נגד ההעברות התקציביות: "זה כמו להרים יד על הילדים העניים בישראל"

העברות תקציביות בסך 17 מיליארד שקל ממתינות לאישור ועדת הכספים ח"כ מרגלית: "זו העברת כספים שחורה למטרות פוליטיות סקטוריאליות"

רוני זינגר 18:5114.12.15

כ-17 מיליארד שקל של העברות תקציביות והעברת עודפים, חלקם מחויבים, ממתינים לאישור ועדת הכספים שתתחיל החל ממחר (ג') לדון בבקשות שהעביר משרד האוצר. "זו העברת כספים שחורה למטרות פוליטיות סקטוריאליות שלא עומדות בקריטריונים בדרך הרגילה", אמר היום מרכז האופוזיציה בוועדת הכספים, חבר הכנסת אראל מרגלית מהמחנה הציוני.

 

למעלה מ-100 מיליון שקל יועברו בהעברות תקציביות לנושאים שונים ביהודה ושומרון. "מותר לממשלה להעביר כסף למטרות שהיא רוצה. ובגלל זה ניהלנו שעות ארוכות של דיונים בדיוני התקציב על מיליוני שקלים. אבל העודפים שמבקשים להעביר מחר מאושרים מיד בלי דיון", אמר מרגלית שהוסיף, כי "מי שמרים יד לאישור גלגול הכספים העודפים -  כאילו מרים יד על הילדים העניים בישראל".

 

ח"כ מיכל בירן ח"כ מיכל בירן צילום: חיים צח

 

חברי הכנסת מרגלית, מיכל בירן ומנואל טרכטנברג הודיעו אתמול, כי ינהלו מאבק בוועדת הכספים נגד הנוהל, לפיו כאמור רגע לפני סוף השנה, ורגע אחרי שאושר תקציב המדינה, מבקש משרד האוצר לגלגל מיליארדי שקלים שנותרו כעודפים מתקציב 2014 לתקציב 2015.

 

"אין ספק שזו מדיניות ממשלתית, לא להחזיר את הכסף בחזרה. רק דמיינו מה היינו יכולים לעשות עם 7 מיליארד - לממש את דוח אלאלוף או את מעונות היום לילדים מגיל 3-0 בעלות של מיליארד וחצי שקלים", אמרו בירן ומרגלית.

 

"מהלך מכוון של תת-ביצוע"

 

"הממשלה עושה קיצוץ רוחבי כי אין לה כסף. מקצצים בפרויקטים, ובסוף לקיצוץ רוחבי משעמם יש השלכות לא משעממות. את כל בעיות המדינה אפשר לפתור בעודפים האלה. כשאומרים שיש עודפים, אז אם יש מנכ"ל משרד ממשלתי שלא הצליח למממש את התקציב - שיפוטר. אבל בפועל, זה מהלך מכוון של תת-ביצוע בעיקר במשרדים החברתיים", אמרה בירן.

 

כאמור בין העברות התקציביות שידונו בהם, יש העברות כספים ממשרדים למשרדים, בהם גם העברת מיליוני שקלים מתקציבי הרזרבה של משרדי הבריאות והרווחה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x