$
משפט

הכנ"ר: אמיר ברמלי ביצע העדפת נושים ברוביקון וקלע

מהודעה ששלח הכנ"ר לביהמ"ש עולה כי בעל השליטה בחברות שקרסו, והותירו חובות של 296 מיליון שקלים, אישר לשלם 468 אלף שקלים לעורכת דין, המשמשת כנאמנת בחברות שהקים, לאחר שהוגשה בקשת פירוק לקלע. הכנ"ר: עורכת הדין צריכה להשיב את הכסף

תומר גנון 22:2211.12.15
בעל השליטה ברוביקון וקלע, אמיר ברמלי, ביצע העדפת נושים כשאישר בכתב לשלם שכר טרחה של 468 אלף שקלים לעורכת דין, יומיים לאחר שהוגשה בקשת פירוק לקרן קלע. כך סבור בא כוחו של כונס הנכסים הרשמי (הכנ"ר) שבמשרד המשפטים, עו"ד אביעד בללתי. החברות שבשליטתו של ברמלי, החשוד בעבירות מרמה ויזומן בקרוב לשימוע בפרקליטות בטרם יוגש נגדו כתב אישום, קרסו בחודש אוקטובר והותירו חובות של 296 מיליון שקלים למשקיעים.

 

על פי ההודעה ששלח הכנ"ר לבית המשפט, הכסף שאישר ברמלי לשלם לעורכת הדין, יפעת שוורצברד, המשמשת כנאמנת במספר חברות שהקים, הוא מתוך סכום של 1.888 מיליון שקלים בתוספת מע"מ שהתקבל מהרוכש של בית הקפה אתנחתא דיזנגוף - חברת אריה הגדול בע"מ. מניות בית הקפה הוחזקו ערב הגשת בקשת הפירוק לקלע על ידי חברה פרטית בבעלות ברמלי, ונמכרו ימים ספורים לפני שניתן צו פירוק לקבוצת רוביקון, לקלע ולחברות הפרטיות שלו.

 

ברמלי, כך עולה מבקשה שהגיש המפרק הזמני של החברות, עו"ד ארז חבר, אישר בכתב לעו"ד שוורצברד למשוך 468 אלף שקלים מתוך הסכום שהתקבל מרוכש בית הקפה. זאת יומיים לאחר שהוגשה בקשת הפירוק לקלע, ושלושה ימים לפני שהשופט איתן אורנשטיין חתם על צו פירוק זמני.

 

אמיר ברמלי אמיר ברמלי

 

בא כוחו של הכנ"ר כתב בהודעה שהעביר לבית המשפט ביום רביעי, כי לאור העדפת הנושים שבוצעה, על עורכת הדין להשיב את הכסף לקופת הפירוק. בכך הביע הכנ"ר תמיכה בבקשה שהגיש בנושא המפרק הזמני של החברות, עו"ד ארז חבר. עם זאת, ההכרעה בנושא תינתן על ידי השופט אורנשטיין. שוורצברד אגב טענה שמדובר בשכר טרחה שהגיע לה והיא כשלה בגבייתו מוקדם יותר בשל "עומס עבודה".

 

"מעיון בבקשת המפרק הזמני", כותב בא כוח הכנ"ר עו"ד בללתי, "נראה כי לא יכולה להיות מחלוקת כי חברת רוביקון, לרבות כל החברות שהופעלו על ידה, היו במועד העברת הכספים במצב של חדלות פירעון. חזקה על עו"ד שוורצברד, כמי שייצגה את חברת רוביקון וכל יתר החברות בבעלותה, כי ידעה על מצבן הכלכלי של החברות. כמו כן לא יכולה להיות מחלוקת כי העברת הכספים, גם אם אלו הועברו בהסכמת בעל המניות ברמלי (אישור חתום), נתנה הלכה למעשה עדיפות למבקשת בפירעון החוב על פני יתר הנושים של החברות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x