$
בארץ

חקלאים חוסמים את ביתו של שר האוצר בחיפה - אבל הוא כבר בירושלים

ארגוני החקלאים חסמו את חנייתו של משה כחלון במטרה שלא לאפשר לו לצאת לישיבת הממשלה. נשיא התאחדות האיכרים: "התקציב עבר והבטחותיו של כחלון נותרו בגדר מס שפתיים. החקלאות הישראלית קורסת"

עמרי מילמן 08:4206.12.15

החל מ-6 בבוקר (א') חסמו ארגוני החקלאים את חנייתו של שר האוצר, משה כחלון במטרה שלא לאפשר לו לצאת לישיבת הממשלה. עם זאת, כחלון עצמו כבר בירושלים מאתמול. החקלאים חוסמים עם טרקטורים, טנדרים ותוצרת חקלאית את התנועה ברחובו של כחלון.

 

נשיא התאחדות החקלאים והאיכרים, דובי אמיתי מסר: "כחלון הבטיח הרבה הבטחות אבל התקציב עבר והבטחותיו נותרו בגדר מס שפתיים. הגענו לכאן על מנת להזכיר לו את ביטול מס המעסיקים ועדכון הסכום המותר בניכוי, שהוא כבר דאג לציין במסמך העשייה של המפלגה ב-180 ימים והוכיח לכולנו שהוא דברן גדול ככל הפוליטיקאים. מחאת הטרקטורים האחרונה הייתה יריית הפתיחה בלבד ולא נפסיק עד שכחלון יתעורר ויבין שהחקלאות הישראלית קורסת במשמרת שלו".

 

לטענת החקלאים, הממשלה רומסת את החקלאות, החקלאים וההתיישבות "תוך עשייתם שימוש ציני בגורמים רופסים מתוכנו ל"הפרד ומשול" קלאסי." לטענתם המדיניות הנוכחית, ומתווה לוקר שניסה להסדיר את המשקים בארץ "הפקירו את המשקים המשפחתיים הבינוניים והקטנים וגרמו לקריסת משקים רבים במשק המשפחתי". בנוסף, אומרים החלקאים, "בינואר 2016, מחיר המים לחקלאים יעלה, תוך פגיעה קשה נוספת במשק המשפחתי הקטן והבינוני המהווים מנוע צמיחה חשוב בכל כלכלה בעולם".

 

החקלאים ליד ביתו של שר האוצר, היום החקלאים ליד ביתו של שר האוצר, היום

 

עוד מוחים החקלאים על כך שאין בכוונתו של שר האוצר להחזיר את נקודות הזיכוי לעובדים הזרים, וכן על כך ש"הסכום המותר בניכוי כנגד הוכחת הוצאות עומד על 754 שקל בלבד בעוד שהם עשו עבודה כלכלית (באמצעות חברת "פארטו"), שקבעה כי יש לעדכן את הסכום המותר בניכוי ל-1054 שקל לחודש. למרות שלדבריהם משרדי הכלכלה והחקלאות, אישרו מבחינתם את הרף הנמוך של אותו זיכוי באופן גורף בסכום של 754 שקל, בסופו של דבר הובטח כי יעשה עדכון של הסכום המותר בניכוי לסכום של 530 שקל בלבד לחודש.

 

החקלאים עוד מסרו: "בכוונתנו להמשיך ואף להגביר את המחאה החקלאית – להעברת המסר הברור כי לא ניתן עוד למרוח אותנו ברפש בקר והבטחות סרק ולנתק אותנו מזכותנו החוקתית לשמוע ולהישמע, בכל הקשור לרמיסת המדינה את החקלאות, החקלאים וההתיישבות, כי אם חקלאות כאן מולדת כאן".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x