שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

ניסנקורן נפגש עם הנהלת תע"א בנוגע לפיטורים ההמוניים המתוכננים

המגעים עם עובדי החברה נקלעו למבוי סתום, והיו"ר רפי מאור והמנכ"ל יוסי וייס נאלצו בסוף השבוע להגיע לבניין ההסתדרות כדי לדון בתוכנית לשלוח הביתה יותר מ־1,000 איש

הדס גליקו 20:1505.12.15

המאבקים סביב תוכנית ההתייעלות בתעשייה האווירית עולים מדרגה. ביום חמישי האחרון נערכה פגישה בין יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ובין יו"ר התעשייה האווירית רפי מאור, המנכ"ל יוסי וייס ויו"ר מועצת העובדים אהוד נוף, כשעל הפרק תוכנית ההנהלה להיפרד מיותר מ־1,000 עובדים ‑ בפיטורים ובפרישה מוקדמת.

 

ההנהלה מנסה לקדם את התוכנית בחודשים האחרונים על רקע ההידרדרות בתוצאות הכספיות של החברה, ולקראת מהלך של הנפקה שמתוכנן ל־2017, אולם עד כה לא חלה התקדמות במגעים עם העובדים. ברשות החברות הממשלתיות מבקרים את החברה בטענה שמהלך ההתייעלות היה אמור כבר להבשיל. הכוונה היא לבצע מהלכי התייעלות במחלקות האזרחיות של החברה בעיקר בפעילות של בדק מטוסים המבוססת על תחזוקה והסבה של מטוסי נוסעים למטוסי מטען או תדלוק.

 

רפי מאור רפי מאור צילום: יוגין וייסברג

מהתעשייה האווירית, המעסיקה כ־16 אלף עובדים, פורשים מדי שנה עשרות עובדים בפרישה מוקדמת, וניסיונות עבר לקיים הידברות עם העובדים בנוגע להתייעלות רחבה יותר עלו בתוהו, בעיקר בתקופת יו"ר ועד העובדים הקודם חיים כץ. אלא שמאז עזיבתו של כץ חלה הרעה במצב הכספי של החברה, ובמקביל המגעים המחודשים עם העובדים הגיעו למבוי סתום, מה שצפוי להוביל בתקופה הקרובה להחרפה ביחסי העבודה בחברה.

המצב הכספי הבעייתי בא לידי ביטוי בדו"חות החברה לרבעון השלישי של 2015, שפורסמו בשבוע שעבר והראו כי החברה עברה להפסד של 31 מיליון דולר ברבעון השלישי, לעומת רווח של 4 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. מדובר בהפסד ראשון לחברה זה שלוש שנים.

 

אחד הנתונים שמשקפים יותר מכל את מצבה הבעייתי של החברה הוא צבר ההזמנות שלה. בסיכום תשעת החודשים הראשונים של 2015 עמד צבר ההזמנות על 8.4 מיליארד דולר, לעומת 9.5 מיליארד דולר בתקופה המקבילה אשתקד, ולעומת 10.6 מיליארד שקל בתום הרבעון השלישי ב־2013. החברה הסבירה את הירידה ב"עיכוב בהתקשרויות בעסקאות חדשות".

 

בתעשיה האווירית העדיפו שלא להתייחס לידיעה.

 

מההסתדרות נמסר: "יו"ר ההסתדרות נפגש ביום חמישי עם יו"ר התעשיה האווירית, מנכ"ל החברה ויו"ר מועצת העובדים לפגישה שוטפת".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x