שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

היועמ"ש: השר להגנת הסביבה לא יוכל לתקוף את מתווה הגז בוועדת הכלכלה ביום רביעי

במכתב ששלח למזכיר הממשלה עוזרו של וינשטיין הוא כתב כי על אבי גבאי חלה חובה אתית לתמוך בהחלטות הממשלה: "אין מדובר בסתימת פיות - עמדתו של גבאי ידועה"

ליאור גוטמן 23:5529.11.15

השר להגנת הסביבה אבי גבאי לא יוכל לתקוף את מתווה הגז בוועדת הכלכלה ביום רביעי - כך קבע הערב (א') ד"ר אסף הראל, עוזרו של היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין. במכתב ששלח הראל למזכיר הממשלה אביחי מנדלבליט הוא כותב ש"במסגרת הדיון בוועדה נדרש השר לתמוך בהחלטת הממשלה ולא להתנגד לה, בין אם בצורה ישירה ובין אם בצורה עקיפה". הנימוק לאיסור שמוטל על גבאי - חובה אתית של כל שר לתמוך בממשלה.

 

היועץ המשפטי לממשלה עו"ד יהודה וינשטיין היועץ המשפטי לממשלה עו"ד יהודה וינשטיין
 

ד"ר הראל מציין שאין מדובר ב"סתימת פיות" כיוון שעמדתו של גבאי ידועה. לדבריו, גם אם גבאי ידבר בוועדה בגנות מתווה הגז יכולה להיות מוטלת עליו רק סנקציה פוליטית ולא משמעתית.

 

אז מה גבאי כן יכול לעשות? לפי הראל, הוא חייב להופיע בוועדה, אבל יכול לדבר על ההשלכות של המתווה רק בנושא איכות הסביבה. פיצול המאגרים, סוגית היציבות המבנית, מחיר הגז או הייצוא שלו לירדן ומצרים משיקולי ביטחון אינם בתחום סמכותו ולא יעלו לדיון. הראל מציין שחוות הדעת הוגשה לבקשת גבאי ונתניהו, ולאחר ששניהם לא הצליחו להגיע להסכמה לגבי הופעתו בוועדה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x