$
משפט

גל הירש משך את תביעת המיליונים נגד טבע

הירש שהיה מועמד לתפקיד מפכ"ל המשטרה ביקש למחוק את תביעת חברת דיפנסיב שילד שבבעלותו נגד חברת התרופות בה נטען כי טבע לא שילמה לו דמי תיווך בעסקת ספלון בסך 19 מיליון שקל

זוהר שחר לוי 14:1425.11.15
תא"ל במיל' גל הירש, מי שהיה מיועד לכהן כמפכ"ל המשטרה ביקש למחוק את תביעת החברה שבבעלותו דיפנסיב שילד נגד טבע בהסכמתה וקיבל בחזרה את כספי האגרה ששילם.

 

בהודעה של פרקליטו, עו"ד יעקב אנוך ממשרד מ.פירון, שהוגשה לבית המשפט המחוזי מרכז שבלוד, נאמר כי "בהסכמת הצדדים כולם, התובעות מבקשות לדחות את התביעה ללא צו להוצאות". עורך הדין ביקש להשיב לידיו את האגרה ששולמה לצורך התביעה להשיב את הערבויות האישיות שהופקדו מטעמו.

 

להודעה זו קדמה הודעה נוספת של עו"ד אנוך, בחודש ספטמבר האחרון, שעה שהירש עוד היה מיועד לתפקיד מפכ"ל המשטרה. אז ביקשה התביעה לדחות את הדיונים בתיק נוכח התעסקותו של הירש במועמדותו.

 

הירש. משך את התביעה למרות הסרת מועמדותו הירש. משך את התביעה למרות הסרת מועמדותו צילום: יריב כץ

 

"כידוע", נכתב אז לבית המשפט, "תא"ל הירש, עד המפתח מטעם התביעה, הינו מועמדו של השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, לתפקיד מפכ"ל המשטרה. מטבע הדברים, בשבועות אלה עוסק מר הירש בהליכים הנוגעים לאישור מועמדותו ואין בידו הזמן הנדרש לעריכת תצהיר בתיק זה".

 

כן הובהר כבר אז לבית המשפט כי אם תאושר מועמדותו של הירש "תשקול התביעה את המשך ההליכים". כעת נראה, כי על אף שנפסלה המועמדות, החליט הירש שלא להמשיך בהליכים נגד טבע. בעקבות הודעתו של הירש, נסגר התיק בבית המשפט.

 

כזכור, מנהל הירש במשך השנתיים האחרונות תביעה של מילוני שקלים נגד ענקית התרופות טבע והחברה האוסטרלית מזובלסט. במרכזה של התביעה – העסקה שבה רכשה טבע ממזובלסט את ספלון. הירש טען בתביעתו כי הוא זה שתיווך בעסקה אך לא קיבל את העמלה ולכן על טבע לשלם לו את דמי התיווך המגיעים לו בגובה 19 מיליון שקל.

 

באוגוסט האחרון הודיע השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, על בחירתו בתא"ל לשעבר, הירש, לתפקיד מפכ"ל המשטרה. אולם לאחר הודעתו התגלה כי במשטרה מתקיימת בדיקה ולפיה החברה של הירש, דיפנסיב שילד, זכתה שלא כדין במכרז לניקוי חוף ימה של ראשון לציון ממוקשים. כחודש לאחר מכן הודיע ארדן על הסרת מועמדותו של הירש. החקירה בעניין החברה עדיין נמשכת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x