$
רכב

פיז'ו-סיטרואן: "בקרוב נפרסם נתוני צריכת דלק אמיתיים"

הודעת הקונצרן היא על רקע חשש מפני השלכות חקירת דיזלגייט, במהלכה התגלו חריגות ברמות הזיהום של מכוניות פולקסווגן מדגמים רבים. האיחוד צפוי לפרסם דו"ח מיוחד אודות רמות זיהום "אמיתיות" של כלי רכב רבים

תומר הדר 12:2524.11.15

פיז'ו וסיטרואן יפרסמו בקרוב :"נתוני צריכת דלק אמיתיים" של מכוניות – כך הודיעו צמד היצרניות בהודעה משותפת לעיתונות. נתוני צריכת הדלק ה"אמיתיים" של פיז'ו וסיטרואן יתפרסמו בתחילת אביב 2016. בנוסף הודיעו פיז'ו וסיטרואן שיפרסמו גם נתוני זיהום אוויר מחמירים יותר- בהתאם לתקן יורו 6.2 באביב 2017.

 

הודעת קונצרן פיז'ו וסיטרואן אינה מקרית. בימים אלה חוששים כל יצרני הרכב מפני השלכות של תוצאות אפשריות של חקירת פרשת "דיזלגייט" של קונצרן פולקסווגן, במהלכה התגלו חריגות ברמות הזיהום של מכוניות פולקסווגן מדגמים רבים. תהליך מדידת צריכת הדלק "בתנאים אמיתיים" יבוצע במעבדות פיז'ו וסיטרואן. כיום תהליך מדידת צריכת הדלק של רכבים מתבצע בתנאי מעבדה קפדניים, המיטיבים עם הרכב ומורידים לרוב את צריכת הדלק המוצהרת שלו ביחס לצריכת הדלק האמיתית המתקבלת בתנאי יום-יום.

 

בתוך כך, מדווחים אמצעי תקשורת באירופה כי לקראת סוף השבוע צפוי האיחוד האירופי לפרסם דו"ח מיוחד אודות רמות זיהום "אמיתיות" של כלי רכב רבים. באיחוד האירופי ימדדו בעיקר נתוני פליטת CO2, כלומר פחמן דו חמצני.

 

רכבי סיטרואן ופיז'ו רכבי סיטרואן ופיז'ו צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x