שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

יש מקום לכולם: דני עטר מינה 5 סגנים בישיבה הראשונה של קק"ל

בעבר כיהנו שני סגני יו"ר אך השנה הוחלט ״לכבד״ את כולם. למרות הצהרת היו"ר כי יכניס רוח שקיפות לארגון, 22 מיליון דולר הועברו להסתדרות הציונית, בלי לדעת לאילו מטרות

רוני זינגר 21:1223.11.15

בישיבה הראשונה שהתקיימה בקק״ל עם יושב הראש החדש דני עטר אושרו לא פחות מחמישה סגנים חדשים ליו"ר, שזוכה גם ליושב ראש־עמית שהוא עוזי לנדאו נציג ״כולנו״. הסגנים שאושרו הם ארנן פלמן, נציג הליכוד עולמי, זאב נויימן, נציג ישראל ביתנו, שלמה דרעי, אחיו של יו״ר ש״ס אריה דרעי מש“ס, מייק ניצן מהמחנה הציוני וצ‘אליק ניסן ממרצ.

 

עוד הוחלט כי הסגנים יידרשו להגיש הצהרות הון ורישום פלילי, כך שאפשר יהיה לדעת אם הם מצויים בניגוד עניינים. כמו למשל במקרה של שלמה דרעי שבמקביל עוסק ביזמות נדל"ן. בעבר לא נדרשו הסגנים לחשיפה כזו כאשר יש משמעות רבה להחלטות שיקבלו שעשויות להשפיע על עסקיהם.

 

בעבר כיהנו רק שני סגני יו"ר ואילו השנה הוחלט ״לכבד״ את כולם ומונו כאמור חמישה. מדובר בתפקיד ללא שכר אך הסגנים שולטים על תקציבי עתק ומקבלים החלטות בעלות משמעות תקציבית אדירה. לפיכך ישנה משמעות גם באשר לרישום הפלילי שלהם ובעיקר להון שברשותם ולעיסוקם.

במהלך הישיבה התבקשו הנוכחים לאשר העברות כספים בסכום כולל של 22 מיליון דולר להסתדרות הציונית. מדובר בכספים שעליהם סוכם בהסכמים הקואלציוניים בין המפלגות. נציגת יש עתיד נעמה שולץ ביקשה לדעת לאילו מטרות מיועדים הכספים אך אף שהיועץ המשפטי של קק"ל הסכים כי מדובר בנוהל לא תקין, לא נמסר מידע בנושא.

 

יו״ר קק״ל הנכנס עטר הצהיר יום לאחר בחירתו כי יכניס רוח של שקיפות חדשה לארגון.

 

כך למשל התחייב כי יקים צוות עבודה לשם כתיבת קוד אתי שמטרתו להחיל ממשל תאגידי ראוי על פעילות קק"ל ולהרחיב את השקיפות בפעילותה של הקרן.

 

במסגרת זו הנחה עטר את מנכ"ל קק"ל מאיר שפיגלר להיערך להכנת המערכת לסריקת כל הפרוטוקולים של ישיבות הדירקטוריון של קק"ל ושל ועדות המשנה של הדירקטוריון לצורך העלאתם לאתר האינטרנט של הארגון החל מחודש דצמבר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x