$
בארץ

ועדת הכנסת דנה בשכר הח"כים: "אנחנו מבזים את עצמנו"

ועדת הכנסת דנה בשכר חברי הכנסת, לאחר שיו"ר הוועדה דוד ביטן הציע שכל ח"כ יוכל לבחור בעצמו אם שכרו יעלה או לא. ביטן: "לא יכול להיות שחברי כנסת יקראו נגד העלאה ואז כשמחליטים לעלות הם נהנים מזה. מי שנגד, שלא יקבל העלאה"

רוני זינגר 11:4923.11.15

ועדת הכנסת שוב דנה בשכר חברי הכנסת, לאחר שיו"ר הוועדה דוד ביטן העלה הצעה ולפיה כל חבר כנסת יוכל לבחור בעצמו אם שכרו יעלה או לא. הדיון, שהתקיים גם לפני שבוע, הפך מהר מאוד לסוער ובמרכזו השתלח יו"ר הוועדה בראש הוועדה הציבורית שהוקמה לבחינת שכר הח״כים, פרופ׳ חיים לוי, שהמליץ להקפיא את העלאת השכר לחברי הכנסת: "התראיינתי ברדיו ועלה מולי חיים לוי. היעלה על הדעת שנבחר ציבור יתראיין מול ראש הוועדה? מה אנחנו, באותו מעמד? אחר כך אני קורא שהוא אומר שאנחנו מנותקים מהציבור ושהוא שומר הסף. הוא לא! כי אין על מה לשמור! אנחנו לא ברפובליקת בננות והוא לא צריך לומר את זה״, קרא ביטן.

ח"כ דוד ביטן ח"כ דוד ביטן צילום: צביקה טישלר

 

חבר הכנסת ישראל אייכלר מיהדות התורה אמר לביטן כי ״אנחנו מבזים את עצמנו. אני מכיר קצת טלוויזיה וחושב על מי שצופה בנו עכשיו כשאנשים נדקרים ברחובות, ואנחנו דנים כל הזמן בשכרנו. צריך לשמור על הכבוד שלנו ואז יכבדו אותנו בחזרה״, ואילו חבר הכנסת רועי פולקמן חיזק את דברי אייכלר ואמר ״אני מרגיש לא נוח ששבוע אחרי שבוע אנחנו דנים בשכרנו. מספיק עם העיסוק הבלתי פוסק הזה בשכרנו כשיש כל כך הרבה נושאים אחרים לעסוק בהם״.

 

ביטן התגונן ואמר כי כיוון שהנושא טרם נסגר והוחלט יש צורך לדבר עליו.

 

כזכור חברי הכנסת דחו את ההמלצה להקפיא את שכרם והעלו אותו החל מינואר בכ-1,000 שקל.

 

"לא יכול להיות שחברי כנסת יקראו נגד העלאה ואז כשמחליטים לעלות הם נהנים מזה. אני מציע שמי שנגד, שלא יקבל העלאה״, אמר ביטן. שזכה לתמיכה מחברי כנסת אחרים למשל יואב בן צור מש״ס שאמר ״חברי כנסת דיברו גבוהה גבוהה נגד העלאה אבל לא הלכו לחשב הכנסת וביקשו שלא לקבל״.

 

יור הוועדה דוד ביטן הוסיף כי "יצרתי משבר בעניין שכר הח"כים בכוונה כדי לעורר שיח בעניין וכדי שנפתור את זה אחת ולתמיד ולא נדון בזה בשנה הבאה שוב, פשוט כי זה פוגע בתדמיתנו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x