שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

חילופי הנהגה בקק"ל: דני עטר נכנס לתפקיד היו"ר

הדירקטוריון אישר היום את כהונתו; עוד אושרו מינוי עוזי לנדאו כיו"ר עמית קק"ל, ומינויים של חמישה סגנים

רוני זינגר 21:5919.11.15

יו"ר קק"ל הנבחר, דני עטר, נכנס היום (ה') לתפקידו, לאחר שדירקטוריון קק"ל אישר את כהונתו. הדירקטוריון התכנס היום בבית המוסדות הלאומיים בירושלים ואישר את המינוי במקומו של אפי שטנצלר, היו"ר היוצא.

 

 

 

עוד אושר מינויו של עוזי לנדאו כיו"ר עמית קק"ל במקומו של אלי אפללו. עטר הוא נציג המחנה הציוני ולנדאו נציג מפלגת "כולנו". בנוסף אושרה כהונתם של חמישה סגנים: ארנן פלמן, זאב נוימן, מייק ניצן, ניסן צ'אליק ועו"ד שלמה דרעי. הסגנים יכהנו בלא תשלום אך יהיו אחראים בתפקידם על קבלת החלטות בנוגע לתקציבי עתק.

 

 

מימין: דני עטר ועוזי לנדאו מימין: דני עטר ועוזי לנדאו

 

עטר מסר כי "קק"ל יוצאת היום לדרך חדשה. כפי שהתחייבתי, אהפוך את קק"ל למודל של התנהלות מופתית של גוף ציבורי במדינת ישראל. אני מתכוון להפוך אותה לשקופה ולהקים צוות שיהיה אחראי על יישום התיקונים המתחייבים מדו"ח מבקר המדינה. רק כך נהפוך את הגוף החשוב הזה לגוף רלוונטי לחברה הישראלית".

 

 

 

ביומו האחרון בתפקיד אתמול, חתם היו"ר היוצא שטנצלר על הסכם היסטורי של קק"ל עם המדינה, ולפיו יעביר המוסד למדינה כמיליארד שקל בשנה עבור פרויקטים לאומיים וסביבתיים שייקבעו במשותף. זו הפעם הראשונה שהמדינה מצליחה להגיע להסכם עם קק"ל באשר להעברת כספים שברשותה. יש לציין כי ההסכם שנחתם הוא עד 2021, אבל קק"ל מחוייבת להעביר כספים רק ב-2017-2016 בלבד. ההסכם גם מבטל את יוזמות החקיקה שהיו בעניין קק"ל, ובמידה שיעלו יוזמות חקיקה חדשות קק"ל לא תהיה מחוייבת לעמוד בהסכם ולהעביר כספים.

 

כל בעלי התפקידים בהנהלת קק"ל הם מינויים פוליטיים שנקבעו בין המפלגות השונות במסגרת משא ומתן סיעתי שהתקיים לפני כחודש.

 

ביום שני תושבע יעל כהן-פארן כחברת כנסת במקומו של עטר. כהן-פארן, נציגת התנועה הירוקה שתשלב במחנה הציוני מטעם מפלגת התנועה של ציפי לבני, מסרה: "אני נכנסת לתפקידי כחברת כנסת ביראת כבוד ועם שליחות של קידום תפיסת 'הקיימות' במגוון תחומים כמו תכנון עירוני, תחבורה בת קיימה, אנרגיה מתחדשת ועוד. אני מודה על הזכות להיות הנציגה הראשונה של התנועה הירוקה בכנסת ישראל ולכן האחריות המוטלת על כתפיי רבה. מעתה לאג'נדה החברתית-סביבתית יש קול ברור בכנסת".

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x