$
בארץ

כבל הזמין את נתניהו לוועדת הכלכלה להסביר את עניין אישור מתווה הגז

יו"ר הוועדה מבקש מרה"מ לנמק מדוע הוא רוצה לאשר את מתווה הגז תוך עקיפת הממונה על ההגבלים; כבל מתכוון לערוך מרתון דיונים של יותר משבועיים וחצי

ליאור גוטמן 18:1316.11.15

יו"ר ועדת הכלכלה איתן כבל שלח לפני שעה קלה הזמנה רשמית לראש הממשלה בנימין נתניהו להופיע בפני ועדת הכלכלה ולנמק מדוע הוא רוצה לאשר את מתווה הגז תוך עקיפתו של הממונה על ההגבלים העסקיים. כבל דורש שגם שר האנרגיה יובל שטייניץ יתללוה לרה"מ.

 

כבל מבקש לערוך מרתון דיונים קדחתני וארוך במיוחד, שיחל ב-22 בנובמבר וימשך עד ל-10 בדצמבר, כלומר יותר משבועיים וחצי. לטענת כבל הדיונים יערכו כל יום בנפרד ולמשך 4 שעות כל יום - מ-10 בבוקר ועד 14:00 בצהריים.

  

פרופ' דיויד גילה. מוזמן לדיוני הוועדה פרופ' דיויד גילה. מוזמן לדיוני הוועדה צילום: נמרוד גליקמן

 

כבל דורש מנתניהו וממשרדי הממשלה השונים להגיש לפניו רשימת מסמכים שלא הייתה מביישת ועדת חקירה ממלכתית, החל מכל התכתובות שהיו למשרדי הממשלה עם חברות הגז וכלה בכל הניתוחים שהוצגו בפניה, לפני טויטת המתווה ואחריה.

 

רשימת המוזמנים ארוכה וכוללת בין השאר את מבקר המדינה יוסף שפירא; פרופ' יוג'ין קנדל;  הממונה על הנפט במשרד האנרגיה אלכסנדר ורשבסקי; ראש המועצה לביטחון לאומי, יוסי כהן; מנכ"ל משרד החוץ, ד"ר דורי גולד; הממונה על ההגבלים העסקיים לשעבר, פרופ' דיויד גילה ומ"מ עו"ד אורי שוורץ; יו"ר הרשות לשירותים ציבוריים (חשמל), אורית פרקש-הכהן; השר להגנת הסביבה, אבי גבאי; פרופ' איתן שישינסקי; ד"ר יוסי לנגוצקי; פרופ' עוזי ארד; נגידת בנק ישראל,  קרנית פלוג; הרמטכ"ל רא"ל גדי אייזנקוט; ראש אמ"ן, אלוף הרצי הלוי; ראש המוסד תמיר פרדו; ראש השב"כ יורם כהן והיועמ"ש יהודה וינשטיין.

 

נכון לעכשיו לא ברור אם מישהו ממשרדי הממשלה מתכוון לשתף פעולה עם כבל או עם הניסיון שלו "לגרור" את דיוני הוועדה קרוב לשבועיים וחצי ברציפות.

 

מימין: ח"כ איתן כבל ושר האנרגיה יובל שטייניץ מימין: ח"כ איתן כבל ושר האנרגיה יובל שטייניץ צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x