$
משפט

הבור של מיכל אנסקי: השקיעה דרך רוביקון רבע מיליון שקל בנדל"ן בת"א

הריבית השנתית שהובטחה לה על ידי בעל השליטה אמיר ברמלי: 16%. אנסקי קיבלה שיעבוד על זכויות רוביקון בפרויקט ברחוב עמוס, אולם התגלה שברמלי העביר רק חלק קטן מהכספים שגייס מהמשקיעים ליזם עצמו. אנסקי השקיעה בנוסף 1.37 מיליון שקל בקרן קלע של ברמלי תמורת ריבית שנתית של 12%

תומר גנון וגלי וולוצקי 15:4715.11.15

הגסטרונומית וכוכבת הטלוויזיה מיכל אנסקי השקיעה 250 אלף שקלים בקבוצות רוביקון של אמיר ברמלי בתמורה לריבית שנתית של 16%. להבטחת ההשקעה שועבדו לה זכויות בפרויקט נדל"ן ברחוב עמוס בת"א. סכום זה מצטרף ל-1.37 מיליון שקלים שהשקיעה אנסקי דרך קרן קלע שבשליטת ברמלי, ואשר נמצאת בהליך פירוק זמני. לפי המסמכים שהתגלו עד עתה, השקיעה אנסקי בחברות של ברמלי 1.62 מיליון שקלים.

 

מהמסמכים עולה שאנסקי העבירה לחשבון רוביקון בבנק הפועלים 250 אלף שקלים באפריל 2015. כאמור, ברמלי שיעבד לה כבטוחה להחזר הכספים זכויות של החברה בפרויקט נדל"ן ברחוב עמוס בת"א. אלא שכפי שעלה מההליך הפירוק הזמני של רוביקון, את הזכויות בפרויקט זה שיעבד ברמלי למשקיעים נוספים שהזרימו לו 16 מיליון שקלים, אולם בפועל הוא העביר ליזם שמולו חתם על העסקה רק 2 מיליון שקלים.

 

זאת אינה ההשקעה היחידה של אנסקי בחברות של ברמלי אשר חשוד במרמה ויוזמן בקרוב לשימוע בטרם הגשת כתב אישום. ממסמכים שהוגשו לבית המשפט עולה שאנסקי השקיעה בקרן קלע 1.37 מיליון שקלים בתמורה לריבית שנתית של 12%. ברמלי נתן לאנסקי שיעבוד על זכויות של רוביקון בפרויקט הנדל"ן גלים גלים באשקלון. עם זאת באופן מפתיע המסמכים נחתמו רק ב-7.10.2015 - שלושה שבועות בלבד לפני שהוגשה בקשת הפירוק נגד קלע.

 

עו"ד עופר שפירא עו"ד עופר שפירא

 

המפרק הזמני של קלע ורוביקון, עו"ד ארז חבר ממשרד עמית, פולק, מטלון, הודיע בסוף השבוע לבית המשפט שהוא בודק את כל השעבודים שנתנו בעמוס וגלים גלים, מחשש שברמלי ביצע העדפת נושים. עם זאת, עורך הדין של מחזיקי האג"ח שהשקיעו בפרויקטים, עופר שפירא, מבקש מבית המשפט לאפשר לו לאכוף בעצמו את השיעבוד שניתן לבעלי האג"ח, כדי לאפשר להם להחזיר לעצמם חלק מהכסף.

 

אנסקי אולי לא תצליח לראות בחזרה את כל הכספים שהשקיעה ברוביקון וקלע, אבל כפי שעלה מדו"ח המפרק הזמני מצבה כנראה טוב יותר מלא מעט משקיעים אחרים. ברמלי הזרים 13.4 מיליון שקלים מכספי משקיעי רוביקון לשורה של מסעדות פרטיות שנמצאות בבעלותו, ובהן "אחד העם" בניהולה של אנסקי. כ-3.5 מיליון שקלים הושקעו ברכישת המסעדה בנווה צדק ובשיפוצה, ומיליוני שקלים נוספים בתפעולה.

 

ברמלי, כך הסתבר, גם רקם עסקה מוזרה עם אנסקי בכספם של משקיעי רוביקון. הוא הקצה לה 50% מהמניות בחברה פרטית להקמת שוק אוכל כשר בניו יורק, שלה התחייב להזרים 16 מיליון שקלים מכספם של משקיעי רוביקון. אנסקי קיבלה את השליטה בחברה ומונתה לדירקטורית בה, על אף שהיא לא הזרימה לה כספים, אלא השקיעה כדבריה "אלפי שעות עבודה בקידום פרויקטים". רוביקון עצמה הזרימה לפרויקט 1.7 מיליון שקלים.

 

מעו"ד ערן גוטפריד המייצג את אנסקי נמסר: "כל ההשקעות של מיכל אנסקי וכל הבטוחות שניתנו לה בוצעו כדין. באופן תמוה הנכם עוסקים אך ורק בהיבטים הפיננסיים של ההשקעה של מיכל אנסקי ולא בהשקעות ובבטוחות של מאות משקיעים אחרים. יש גבול לניסיון שלכם ליצור הד תקשורתי לפרשה באמצעות שימוש חוזר ונשנה בשמה של מרשתי".

 

בקשה לצו איסור יציאה מהארץ לברמלי

 

מטעמו של אמיר ברמלי נמסר: "מיכל אנסקי היא אישה מיוחדת ויחידה ויזמית מוכשרת ומקצועית מאוד. לצערי הרב, וכנראה עוד יותר לצערה, היא נקלעה לסיטואציה קשה שלא באשמתה בעקבות המשבר הנוכחי אליו נקלעה רוביקון. אין זה לעניין מצידי להתייחס להשקעותיה הפרטיות של אנסקי אך בהחלט אני יכול להבהיר כי בקלע ורוביקון מסלולי השקעה מגוונים והתנאים להם זכתה אנסקי זהים לתנאים של כל המשקיעים במסלול זה. אנסקי היא אחת היזמיות המיוחדות בהם נתקלתי והצלחותיה קדמו בהרבה למפגש עם רוביקון. שלא כפי שהיא ראויה לו אנסקי סופגת הרבה אש וחשיפה, אך לא היא הכתובת ולא עליה האחריות אלא על רוביקון ועליי. אין לי אלא להצטער ולהתנצל על המצב אליו נגררה. אני משוכנע שמיכל תמשיך בעשייה ותמצא שותפים ראויים בהקדם, אין לי ספק שרעיונותיה ויצר היזמות שבה יקחו אותה ואת שותפיה למחוזות רחוקים, גם בלי רוביקון".

 

בתוך כך, משקיעים בקרן קלע המיוצגים על ידי עוה"ד יניב מור וליאור מזור, פנו לביהמ"ש בדרישה להורות לברמלי ולאישתו להגיש תצהיר נכסים אישי, להוציא נגדם צו עיכוב יציאה מהארץ וכן לאסור עליהם לבצע פעולות בנכסיהם האישיים. "הפער בין הנכסים להתחייבויות שהוצגו בדו"ח המפרק הזמני עומד על כ-200 מיליון שקלים", הם כותבים. "על כן יש לדרוש מברמלי לגלות האם ולאן הועברו כספי המשקיעים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x