$
בארץ

כחלון וארדן סיכמו: שכר הנגדים במשטרה ובשירות בתי הסוהר יועלה באופן משמעותי

שר האוצר והשר לביטחון פנים הודיעו על תוספת של כ־400 מיליון שקל להעלאת שכר הנגדים במשטרה ובשב"ס. בשל תיאום בין המערכות, גם שכר הנגדים בצה"ל צפוי לעלות בקרוב בשיעור דומה

עמרי מילמן 19:3111.11.15

במסיבת עיתונאים של שר האוצר משה כחלון והשר לביטחון הפנים גלעד ארדן הכריזו השניים על תוספת של 400 מיליון שקל לשנה עבור הפעלת מודל שיגדיל את שכרם של נגדי משטרת ישראל ונגדי שירות בתי הסוהר.

 

החלטת השרים התקבלה בהמשך לסיכום שנחתם לפני כשלוש שנים בין הממונה על השכר במשרד האוצר לבין ראש אכ"א בצה"ל על מודל חדש שיעלה את שכר הנגדים במשטרה ובשירות בתי הסוהר בהתאם לשכר הנגדים בצה"ל.

 
ארדן. "חובה מוסרית לתגמל את הסוהרים ושוטרי השטח" ארדן. "חובה מוסרית לתגמל את הסוהרים ושוטרי השטח" צילום: עמית שאבי

 

המודל הצבאי עוד לא יושם בשל מערכות הבחירות התכופות, אך כעת גם שכרם של נגדי צה"ל צפוי לעלות. עם זאת, העלות המוערכת של המודל החדש לצה"ל אמור לעמוד על היקף נמוך יותר מ־400 מיליון שקל בעיקר משום ששיעור הפורשים במערכת הצבאים גבוה יותר.

 

נגדים במשטרה ובשירות בתי הסוהר ייהנו מתוספת שכר של עד כ־1,500 שקל בחודש, שתתבצע בשתי פעימות בשנים 2016—2017. השרים הודיעו כי יסוכם תוך 30 יום מודל שאמור לתגמל את הנגדים בהתאם למקצוע ובהתחשב בסדרי עדיפויות ארגוניים. המודל ייבנה על ידי צוותים מקצועיים ממשרד האוצר ומהמשרד לביטחון הפנים.

 

באוגוסט השנה פרסם מבקר המדינה דו"ח בעניין נגדי צה"ל, ותקף בחריפות את דחיית יישום מודל השכר החדש.

 

מבקר המדינה בחן גם את הסכם השכר לנגדים שאמור היה לעודד אותם לרכוש השכלה רלבנטית לתחום העיסוק שלהם, ומצא כי התוספת שקיבלו הנגדים על תואר אקדמי, בלי קשר לתפקידם בוטלה, אך במקביל עוד לא נכנסה לתוקפה התוספת עבור התארים הרלבנטיים, מה שמותיר את הנגדים בעלי התואר ללא תוספת בכלל.

 

על פי הדו"ח, אחת הסיבות לכך שלא עודכן שכר הנגדים היא הדרישה לקשור את התוספת התקציבית עם החלטת ממשלה שתקבע כי ההסכם לא יחול גם על משרתי המשטרה והשב"ס. כחלון אמר כי: "ראוי שגורמי הביטחון שנמצאים ברחובות ושומרים על ביטחון הציבור ייהנו מהעלאה משמעותית שתביא לשכר הוגן וראוי".

 

ארדן הוסיף: "יש לנו חובה מוסרית ואינטרס לאומי לתגמל את הסוהרים ושוטרי השטח ואת משפחותיהם כראוי להם כדי שיהיו לנו ארגונים ביטחוניים חזקים ואיכותיים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x