$
כנס אשדוד לקיימות
כנס קיימות 2015 גג עמוד

כנס אשדוד לקיימות

אברי שפלר: ישראל חייבת להקים פלטפורמה מרכזית לניהול מאגרי הגז

מנכ"ל ביפול אנרגיה בכנס אשדוד לקיימות: "הפלטפורמה תמוקם בים, בעומק של 100 מטר, ותנתב את הגז. היא תאפשר יצוא של גז נוזלי, טבעי או דחוס"

ליאור גוטמן 14:4909.11.15

"מצאנו גז והרבה בים. האם זה הופך אותנו לעצמאית מאנרגטית? ממש לא, בטח כל עוד אתה לא מנהל את המאגרים. אבל יש אפשרות לנצל את קידוחי הגז. מתווה הגז עוסק בתחרות או בלו"ז לפיתוח השדות, אבל המדינה לא בשליטה על השיבר וגם אחרי שהוא ייצא - אין לנו מענה. הפתרון הוא מודל חדשני של הרחבת מערכת ההולכה הימית 10 ק"מ לעומק הים ליצירת האב (HUB) לניהול הגז" - כך אמר היום אברי שפלר, מנכ"ל ביפול אנרגיה, בכנס אשדוד הבינלאומי לקיימות.

 

אברי שפלר אברי שפלר צילום: נמרוד גליקמן

 

שפלר אמר שהחדשנות היא לרכז את כל הגז המטופל בים, כך שהפלטפורמה העתידית תשרת את כל השחקנים. "הפלטפורמה הזאת תמוקם בעומק של 100 מטר בים, ותנתב את הגז שהגיע מהספקים אבל לא תנקה אותו אלא רק תוריד לחץ, במידת הצורך. כל המאגרים יתחברו לפלטפורמה המרכזית, לרבות לוויתן, כריש או תנין", אמר.

 

המערכת שהוא מציע יכולה לשרת הן את השוק המקומי והן את השוק ייצוא הגז דרך ה-HUB "הפלטפורמה תאפשר יצוא גלובלי של גז נוזלי, טבעי או דחוס. כולם יכולים להשתתף בתשתית הלאומית שאני מדבר עליה. אפשר לחבר צינורות נוספים או מצוף גז חדש לשם. בעתיד היא תאפשר כצומת למערכת ההולכה ויהיה קל יותר להגן ולאבטח אותה והיא מזמינה יזמים נוספים להשתתף בחגיגה. העלות אינה גבוהה, ותאפשר פיתוח תעשייה מקומית של גז", סיכם

בטל שלח
    לכל התגובות
    x