$
כנס אשדוד לקיימות
כנס קיימות 2015 גג עמוד

כנס אשדוד לקיימות

אופיר פינס: עכשיו הזמן לדבר על שמירת המרחב הימי

ראש המכון לשלטון מקומי באוניברסיטת תל אביב ושר הפנים לשעבר בכנס אשדוד לקיימות: "לשלב את הרשויות המקומיות בתכנון ויישום מדיניות לחיבור הים, החוף והעיר"

מיקי פלד 10:2709.11.15

"על החוף בישראל אנחנו שומרים כבר הרבה זמן במסגרת תוכניות המתאר הארציות ועכשיו צריך לדבר על שמירת המרחב הימי", כך אמר הבוקר ראש המכון לשלטון מקומי באוניברסיטת תל אביב וחבר הכנסת לשעבר, אופיר פינס-פז, בכנס אשדוד הבינלאומי לקיימות.

 

בכנס עתיד להציג פרופ' שמאי אסיף מהטכניון תוכנית למרחב הימי של ישראל.

 

אופיר פינס פז אופיר פינס פז צילום: נמרוד גליקמן

 

לדברי פינס "זהו תחילתו של מסע ארוך לחיבור הערים, החוף והים יחד ולראות בשלושת המרכיבים האלה מיקשה אחת למינוף ההזדמנויות ופוטנציאל הגודל, לאזן ולטפל במורכבות של הים, כמו משבר האקלים ומצד שני שאיבת הגז והזדמנויות אחרות שיש בים ובחוף. הכיוון שלנו הוא שהרשויות המקומיות בישראל יהיו שותפות עם הממשלה בכל הקשור לתכנון המדיניות והיישום של המדיניות. השילוב הזה יוצא מנקודת ההנחה שהים הוא של כולנו והחוף הוא של כולנו וכולנו צריכים להיות מחוייבים לכך". פינס אמר עוד כי בהמשך "נחתום על אמנה מחייבת שתיצור את הרוח הגבית והשותפות בקרב 22 רשויות החוף בישראל ואנחנו רוצים לעבוד ביחד כי יש הרבה מאוד אתגרים שצריך לטפל בהם" וכי "מדובר בשיתוף פעולה נדיר של מרכז השלטון המקומי ומרכז המועצות המקומיות עם מוסדות אקדמיים ואנחנו נמשיך להתכנס במסגרת הפורום שהקמנו".

 

 


בטל שלח
    לכל התגובות
    x