שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

שר הרווחה: נרחיב את קצבת הניידות לאלפי נכים נוספים

חיים כץ מתכוון להרחיב את הקריטריונים לקבל קצבת ניידות כך שייכללו גם נכים קשים חסרי רישיון נהיגה; העלות: כ-28 מיליון שקל בשנה לכ-4,000 איש

מיקי פלד 17:2002.11.15

כ-4,000 נכים יחלו לקבל קצבת ניידות או מימון ברכישת רכב ואביזרים ייעודיים לרכב, כך הודיע היום (ב') שר הרווחה חיים כץ. על פי התכנית של כץ, שעוד צריכה לקבל את אישורו של משרד האוצר, תורחב הזכאות לקצבה בעלות צפויה של כ-28 מיליון שקל בשנה גם לחסרי רישיון נהיגה שכיום לא מקבלים את ההטבה או לבעלי רכב פרטי שאינם זכאים לה.

 

כיום מקבלים קצבת ניידות או סיוע בניידות כ-35 אלף איש, שחלקם הגדול מקבל קצבת ניידות של כ-1,800 שקל בחודש. לפי נתוני משרד הרווחה, סך העלויות של המימון והקצבה מסתכמות ב-1.4 מיליארד שקל בשנה.

 

אם וכאשר תאושר ההרחבה, ייהנו ממנה שלוש קבוצות עיקריות של נכים. הראשונה היא נכים שיוכלו לקבל הלוואה מקרן ההלוואות של הביטוח הלאומי לקניית רכב פרטי. הקבוצה השנייה היא בעלי רכב פרטי ללא רישיון נהיגה שיוכלו אחרי השינוי לקבל מימון לרכישת אביזרים לרכבם (בו יסיע אותם קרוב משפחה או חבר) והקבוצה השלישית היא בעלי נכות של 80% ומעלה שיוכלו גם כן לקבל קצבת ניידות גם אם אין להם רכב או רישיון נהיגה. כיום רק נכה 100% שמקבל קצבת שירותים מיוחדים זכאי גם לקצבת ניידות.

 

השר כץ אמר כי "מדובר בתיקון חשוב אשר יפשר את רווחתם של אלפי נכים שמצבם קשה ולמרות זאת הם לא זכו לסיוע הולם".

 

חיים כץ, שר הרווחה חיים כץ, שר הרווחה צילום: אבי אוחיון, לע"מ

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x